Bitcoin’de Günlük 1 Milyon Seviyesine Ulaşıldı!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin’de Günlük 1 Milyon Seviyesine Ulaşıldı!
Bitcoin - 08/08/2020

Bitcoin’de Günlük 1 Milyon Seviyesine Ulaşıldı!

Bitcoin ağında bir rekor daha tazelendi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında hala 2019 yılındaki rekor bile geçilememiş olsa da altyapısal gelişmeler konusunda rekor üzerine rekor kırılmakta.

Glassnode tarafından yayınlanan güncel bilgilere göre günlük olarak 1 milyon aktif cüzdan adresi kullanımına ulaşıldı ve bu 2018 yılının Ocak ayından beri görülmeyen bir rekor.

2017 Yılından Sonra Bitcoin Ağında Yeni Rekor Glassnode tarafından yayınlanan açıklamada ağdaki alıcıların ve göndericilerin sayısının alındığı, bunun yanı sıra sırada başarılı işlem yapan cüzdan adreslerinin bu araştırmaya dahil edildiği belirtildi.

Bu da sahte veya başarısız işlemlerin bu rekora dahil edilmesini engelleyerek aktif adres rekorunun daha gerçekçi olmasını sağladı. 1 milyon aktif cüzdan adresi rekoru en son Bitcoin’in 2017 yılının sonlarında 20.000 dolara kadar yükseldiği tarihlerde görülmüştü.

Yılın başından sonuna kadar 20 kat artan Bitcoin sadece kripto para yatırımcılarının değil aynı zamanda bütün ana akım medyanın ilgisini üstüne çekti.

Şimdi ise Bitcoin’in Mart ayında gerilediği 3.700 dolar seviyesinden 12.000 dolara kadar çıkması birçok kişiyi sektöre çekti ve çekmeye de devam ediyor.

Minimum 10 dolarlık Bitcoin tutan cüzdan adreslerinin sayısı 16,6 milyona, Ethereum tutanların sayısı ise 6 milyona ulaştı ve bu durum kripto para yatırımı konusunda yeni bir rekor anlamına geliyor.

Bitcoin altyapısı neredeyse her açıdan gelişmeye ve adaptasyon büyümeye devam ediyor. 

 

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …