Bitcoin Zorluğunda 5 Ayın Rekoru Görülebilir!

Bitcoin’in ağ zorluğu 5 ayın rekoru seviyesinde artabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı sabit bir şekilde düşüş yaşarken, ağın temelleri de sarsılmaya ve değişmeye başladı. Bitcoin dün akşam saatlerinde 9.000 doların ve devamında 8.000 doların bile altına inerek birçok kripto para yatırımcısını panik içerisinde bıraktı. Bitcoin Ağ Zorluğu Artıyor! Analistler Bitcoin’in düşüş sebepleri hakkında farklı açıklamalarda bulunuyorlar ancak BTC bütün bu açıklamalara rağmen hala sert bir şekilde gerilemeyi sürdürüyor. Bu düşüşe yönelik ilk tepki ise ağdaki zorluk endeksinden geldi. Bilindiği üzere Bitcoin ağı her 14 günde bir zorluğu otomatik olarak ayarlayacak şekilde tasarlandı ve bu durum 2008 yılından beri hiç durmadı veya değişmedi.

Bitcoin’in ağ zorluğu temel olarak ağdaki hash rate’e ve kalan BTC sayısına göre hesaplanıyor. Mevcut bilgilere göre ise bundan yaklaşık 5 saat sonra ağdaki zorluk %7,39 artış göstererek son 5 ayın rekorunu kıracak. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Bitcoin zorluğu en son 13 Eylül tarihinde %10,38’lik ciddi bir artış göstererek %7,39’un üzerine çıkmayı başarmıştı. Peki bu durum olumlu bir gelişme mi?

Ünlü kripto para analisti PlanB’nin yaptığı açıklamaya göre bu oldukça iyimser bir gelişme. Madencilerin ağa daha fazla yüklenmeleri, hala umut olduğunu ve yükselişe yönelik adımlar atıldığını gösteriyor. Bitcoin Halving‘e 2 aydan az bir süre kala zorluğun artması fiyatları da ciddi bir şekilde etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…