Bitcoin Yatırımcılara Ters Köşe Yapabilir Mi? BTC İçin Kritik Hafta
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Bitcoin Yatırımcılara Ters Köşe Yapabilir Mi? BTC İçin Kritik Hafta
Bitcoin - 2 hafta önce

Bitcoin Yatırımcılara Ters Köşe Yapabilir Mi? BTC İçin Kritik Hafta

Bitcoin için düşüş dolu haftadan sonra gözler önümüzdeki günlere çevrildi.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.163 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da daha önce 9.853 dolara kadar gerilemiş ve yeniden 6.000 dolara inişin mümkün olduğunu düşündürmüştü.

Bitcoin’in bu toparlanması ve yeniden 10.000 dolar üstüne çıkışı yatırımcılara umut verse de hiç beklenmeyen bir şekilde ayı piyasasına girmiş olabiliriz. Bitcoin fiyatının şu an için 10.800 dolar ve 10.500 doları direnç haline getirdiği görülüyor.

100 saatlik basit  hareketli ortalama indikatörü özellikle 10.300 doların üstüne çıkılamaması durumunda yükselişin hiç olmadığı kadar sert bir şekilde devam edeceğini göstermekte.

Bu da BTC fiyatının yatırımcılara ters köşe yapıp bir anda 6.000 dolara kadar inebileceğini düşündürüyor. Bitcoin İçin Yükseliş Beklentisi Artık Bitti Bitcoin 12.000 dolardan düşüş yaşasa da birçok uzman isim bunun 10.000 dolar üstünde kaldığı müddetçe güvende olacağını düşünüyor.

Ancak daha önceki verilere bakıldığında BTC’nin çok sert bir düşüş yaşadıktan sonra biraz konsolidasyon yaşayıp sonra bu düşüşüne devam ettiği görülüyor.

Yani şu an için yatırımcıların çoğunluğu fiyatın düzelmesini ve yükselişe geçmesini beklese de fiyat gerçek anlamda bir kırılma yaşayabilir ve bir anda %10 ve üzerinde düşüş görülebilir. Bitcoin için olumlu temel haberler gelmeye devam etse de teknik analiz ve yatırımcıların oluşturacağı satış baskısı bunun önüne geçebilir.

BTC fiyatının yükselişine devam etmesi için ise 10.500 doların üzerinde tutunması ve burayı destek haline getirmesi gerekiyor. Özellikle bu hafta, BTC’nin yönünü belirlemesi konusunda kritik bir rol oynayacaktır.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…