Bitcoin Vadelilerinde 4 Milyar Dolara Ramak Kaldı
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Vadelilerinde 4 Milyar Dolara Ramak Kaldı
Bitcoin - 12/06/2020

Bitcoin Vadelilerinde 4 Milyar Dolara Ramak Kaldı

Bitcoin vadelilerindeki açık pozisyonların değeri 4 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin vadeli işlem platformlarındaki toplam açık pozisyonların değeri 4 milyar dolar seviyesine çok yaklaştı. Kripto para analiz firması Skew tarafından yayınlanan verilere göre 12 Mart tarihinden beri ilk defa Bitcoin vadelileri böylesine önemli bir seviyeye yükseldi. 12 Mart tarihinde 3.700 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı, vadeli işlem platformlarındaki açık pozisyonların da önemli bir düşüş yaşamasına neden olmuştu. Bitcoin Vadelilerine Olan Güven Eski Seviyesine Döndü Skew araştırmacıları ise tam olarak üç aylık bir süre içerisinde Bitcoin’in eski seviyesine döndüğünü ve bunun önemli bir başarı olduğunu düşünüyorlar.

Kara Perşembe olarak bilinen 12 Mart düşüşünün en çok BitMEX kripto para borsasını etkilediği biliniyor. Bitcoin 4.000 dolara kadar düştüğünde BitMEX’e geçici süre ulaşılamamıştı. BitMEX ve bunun yanı sıra Bitfinex kripto para borsaların bulunan Bitcoin miktarı da neredeyse yarı yarıya azaldı. Bu durum açık pozisyonların sayısında da tahmin edileceği gibi sert bir düşüşü beraberinde getirdi. Bitcoin vadelilerindeki açık pozisyonların değeri Şubata ayının ortalarında 5 milyar doların üstüne çıkmıştı ve önümüzdeki ay yine bu seviyelere gelmesi beklenebilir. Bybit’de Kimlik Onayı Olmadan ve Overload Engeline Takılmadan 100 Kata Kadar Vadeli İşlem Opsiyonlarına Göz Atın. Vadeli işlem platformlarındaki böylesine bir yükseliş de temel olarak kurumsal yatırımcıların ve balinaların BTC alımlarını arttırdığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı da bu gelişme ile birlikte yakında oldukça beklenen bir yükseliş trendi  içerisine girebilir. Bunun yanı sıra FED’in faiz oranlarını değiştirmemesi de uzun vadede BTC için olumlu bir durum.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…