Bitcoin Mayıs Ayından Sonraki En Düşük Seviyesine Geriledi
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Mayıs Ayından Sonraki En Düşük Seviyesine Geriledi
Bitcoin - 29/06/2020

Bitcoin Mayıs Ayından Sonraki En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin’in yeniden 9.000 dolar altına inmesi fırsat mı?

Kripto para yatırımcıları geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi Bitcoin’in haftanın ilk iki günü yükselişini, bunun devamında ise düşüşünü izledi. 28 Haziran tarihinde yeniden 9.000 doların altına gerileyen BTC, bir anda 9.300 dolar seviyelerinden 8.700 dolar seviyelerine kadar düştü.

Haftaya 9.300 dolar seviyesinde başlayan ve kısa süre içerisinde 9.680 dolara kadar çıkarak haftanın zirve noktasını gören BTC’nin böylesine sert düşüş yaşaması doğal olarak yatırımcıları şaşkına çevirdi.

Bitcoin Yeniden 9.000 Dolar Altında Bazı kripto para borsalarında yeniden 8.700 doları gören BTC’nin bu düşüşü endişe verse de fiyat yeniden 9.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Aslında bu seviyeler 27 Mayıs tarihinden beri görülmemişti ve neredeyse 1 aydır devam eden düşük volatilite de böylece bitmiş oldu.

Bitcoin’in kritik direnç noktası 10.000 dolara yönelik olan yükselişi ise hafif bir duraksama yaşadı. Buna rağmen sirkülasyondaki toplam Bitcoin arzının %61’nin 1 yılı aşkın süredir hiç hareket ettirilmemiş olması, yatırımcılar için çok daha önemli bir ipucu taşıyor. Daha önce bu gelişme 2017 yılındaki boğa dönemi öncesinde görülmüş ve fiyat 20.000 dolar ile rekor kırmıştı.

Bitcoin arzının bu durumu ve yatırımcıların ilerleyen tarihlerde yaşanacak olan yükselişe dair güvenleri, mevcut 9.000 dolar seviyesinin büyük yatırımcılar için konsolidasyon fırsatı anlamına geldiğini gösteriyor. Kısacası BTC özellikle bu seviyelere düşürülmüş olabilir ve önümüzdeki aylarda ciddi bir rekora tanıklık edebiliriz.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…