Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Madenciliği Son 5 Yılın En Kötü Dönemini Yaşıyor!
Madencilik - 17/12/2019

Bitcoin Madenciliği Son 5 Yılın En Kötü Dönemini Yaşıyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 2019 yılında inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve sonradan görülen düşüşe rağmen madencilik sektöründeki rekabet inanılmaz bir seviyede devam etmekte. Hem hash rate hem de Bitcoin blockchain ağı zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine bir defadan fazla çıktı. Ancak görünüşe göre madencilik havuzları bütün bu gelişmelere rağmen ciddi kayıplar yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor.

Bitcoin Madencileri Zor Günler Yaşıyor

Bitcoin madencilerinin birçoğu 2019 yılında adeta zararına bu işe devam etti. Yine de ağı bırakmayan ve madenciliğe devam eden azimli girişimciler, önümüzdeki yıl blok ödülü yarıya inmeden var güçleriyle kazım yapmaya devam ediyorlar.

Yukarıdaki grafikten de görülebileceği üzere Bitcoin madencilerinin son aylardaki kazancı inanılmaz düşük seviyelere ulaştı ve bu durum elektrik ücreti fazla olan birçok ülkede giderleri bile zar zor karşılamakta.

Aslında ABD gibi önde gelen ülkelerde Bitcoin madenciliğine yönelik inanılmaz girişimler yapılmaya devam edilmekte. Kanada içerisinde devlet destekli bir kripto para madencilik tesisinin batmasına rağmen, ABD’de madencilik tesislerinin açılımı sürüyor ve geçtiğimiz hafta Winklevoss Capital kendi girişimini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…