Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Yılı 4 Milyar Dolarlık Borçla Kapatıyor
Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Yılı 4 Milyar Dolarlık Borçla Kapatıyor

Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Yılı 4 Milyar Dolarlık Borçla Kapatıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madenciliği firmaları, ayı piyasasının etkileriyle birlikte yılı 4 milyar dolarlık borçla kapatmaya hazırlanıyor.

Hashrate Index tarafından hazırlanan rapor, madencilik şirketlerinin 2022’nin sonuna gelindiğinde ekonomik açıdan ne durumda olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Zor Durumda

Hazırlanan rapora göre Bitcoin madencisi Core Scientific, en çok etkilenen kripto madenciliği şirketi oldu. Şirketin, alacaklılara 1,3 milyar dolar borcu bulunuyor. Kısa bir süre önce de Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. Şirket, envanterinin bir kısmını tasfiye etmeye çalışıyor ve 1 gigawatt değerinde ekipman satmayı planlıyor.

Marathon Digital, önemli miktarda borcu bulunan bir başka madencilik şirketidir. Şirketin, yaklaşık 851 milyon dolar borcu bulunuyor. Ancak bunun büyük bir kısmı convertible senetlerde olduğundan alacaklıların bunu hisse ile değişme ihtimali söz konusu. Şirketin, iflas eden Compute North’ta 31,3 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor. Yine de Core Scientific’in aksine Marathon’un iflas tehlikesiyle karşı karşıya olmadığı belirtiliyor.

Bitcoin madencilik şirketi, geçtiğimiz yıl kredi aldı. Ayı piyasasının etkisi sebebiyle Bitcoin madenciliği daha önceki gibi yüksek karlar getirmedi. Bu da şirketlerin finansal bir krize girmesine neden oldu.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!