Bitcoin Halving Öncesi Bitmain’den Önemli Duyuru!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Halving Öncesi Bitmain’den Önemli Duyuru!
Bitcoin - 28/02/2020

Bitcoin Halving Öncesi Bitmain’den Önemli Duyuru!

Bitmain’in Antminer s19 serisi cihazları tanıtıldı.

Bitcoin (BTC) Halving adım adım yaklaşırken, lider kripto para biriminin yaşadığı bu fiyat düşüşü birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Bazı uzmanlar BTC blok ödülü yarılanması sonrasında madencilerin 1 BTC için minimum 12.000  dolarlık harcama yapacaklarını belirtirken BTC’nin 8.000 dolara inmesi ciddi anlamda korkuya sebep oluyor. Bitmain’den Yeni Bitcoin Madencilik Cihazı Müjdesi Bitcoin madencilik devi Bitmain ise tam da bu endişelerin ortasında önemli bir duyuru yaptı.

Bitmain, 27 şubat tarihinde yayınladığı basın bildirisinde, Antminer S19 isimli son model madencilik cihazının 95 TH/s gibi önemli bir hash rate oranına sahip olacağını açıkladı. Buna ek olarak Bitmain’in Pro modelinin ise 110 TH/s gibi bir hash rate’e sahip olduğu biliniyor. İki madencilik cihazının da enerji verimliği terahash başına  34,5 Joule olarak belirlendi. İki model hakkında herhangi bir fiyat verisi ise paylaşılmadı.

Bitmain’in S19 serisi cihazları, Antminer S17 cihazlarının erini alacak. S19’un seleflerine göre 3,5 ve 4,5 kilo daha ağır olacağı, toplamda 16,5 kiloya kadar çıkabileceği belirtiliyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. S17 ve T17 Bitcoin madencilik cihazlarının fiyatları 1.567 dolar ile 939 dolardan başlıyordu ve S19 modelinin bu seviyeden daha yüksek olacağı tahmin ediliyor. Yine de Bitcoin Halving öncesinde daha güçlü cihazların piyasaya sürülüyor olması, madenciler için iyi haber olarak yorumlanabilir.

Bitcoin Halving’in altcoin’lere olan etkisi de birçok yatırımcının merak ettiği bir konu. 2017 yılı boğasında BTC’nin 20.000 dolara çıkmasının devamında, birçok altcoin’in de kendi rekorunu kırdığını düşünecek olursak, bunun olumlu bir tarafı olduğu yorumlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…