Bitcoin Fiyatı İçin Yükselişe İşaret Eden 3 Neden
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Fiyatı İçin Yükselişe İşaret Eden 3 Neden
Bitcoin - 09/06/2020

Bitcoin Fiyatı İçin Yükselişe İşaret Eden 3 Neden

Bitcoin fiyatındaki bu belirsizlik, yeni bir yükseliş trendi ile bozulabilir.

Bitcoin fiyatı özellikle 7 Haziran tarihinde oldukça sert hareketler sergiledi ve kısa süreliğine 9.300 dolara kadar geriledikten sonra devamındaki saatlerde 9.700 dolara yeniden yükseldi. Son 3 aydır zirve noktada olan Bitcoin volatilitesi hala bitmiş sayılmaz ve bu da yatırımcıların alım satım yaparken endişe etmesine neden oluyor.

Bitcoin’de Yükseliş Sinyallerinin Sayısı Artıyor Ancak şimdilerde daha belirgin bir hal almış olan 3 önemli gelişme, Bitcoin fiyatındaki belirsizliği ortadan kaldırıp yükselişi getirebilir. Bu gelişmelerin ilki tabii ki direkt olarak Bitcoin altyapısı ve madenciler ile ilgili. Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra ciddi bir gelir düşüşü yaşayan madenciler, geçtiğimiz günlerdeki zorluk düşüşü ile beraber sonunda destek buldular. Elde edilen verilere göre madenciler geçtiğimiz hafta kazdıkları BTC miktarından çok daha az satış yaptılar.

Daha önce haftalık miktarın tamamı oranında satış yapan madencilerin satış oranındaki bu düşüş, başka bir olumlu faktör. Bybit’de Kimlik Onayı Olmadan ve Overload Engeline Takılmadan 100 Kata Kadar Vadeli İşlem Opsiyonlarına Göz Atın. Bitcoin madencilerinin ellerindeki BTC’leri satma hızında da bir yavaşlama görüldü. Bu da fiyatı aşağıya çeken satış baskısını bir nebze olsun azaltacaktır.

Üçüncü sebep ise kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarının azalmaya devam etmesi olarak görülüyor. 2017 yılının boğa sezonu öncesinde de benzer durum görülmüş ve yatırımcıların BTC’ye olan güveni rekoru getirmişti. Üç sebebe ek olarak en büyük yükseliş belirtisi ise dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum olarak görülüyor. Küresel belirsizlik devam ettikçe altın ve Bitcoin gibi varlıkların fiyatlarındaki yukarı yönlü baskının da devam edeceği biliniyor ve Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen asıl faktör bu olabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…