Ana Sayfa Bitcoin ‘Bitcoin Fiyatı, Halvingden Sonra Artmayabilir’
Bitcoin - 25/12/2019

‘Bitcoin Fiyatı, Halvingden Sonra Artmayabilir’

Kripto para sektörünün gözü kulağı artık yaşanacak olan blok ödülü yarılanmasında. Yapılan hesaplamalara göre Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen bu süreç sonrasında madencilerin aldığı blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek.

Temel manada bakıldığı zaman Bitcoin üretim süreci daha da kıtlaşacak ve bunun fiyata tarihsel olarak iyi etki ettiğini görmek mümkün.

Daha önce yaşanan blok ödülü yarılanması süreçlerinde Bitcoin’in fiyatının büyük bir ralli yaptığı da göz önüne alınırsa, yine aynısının yaşanması bekleniyor ancak bu durumun gerçekte pek de öyle olmayabileceği yönünde yorumlar da yapılmaya başlandı.

Örneğin kripto para sektörünün ünlü isimlerinden birisi olan Coinshares’in Türk strateji uzmanı Meltem Demirörs, halving sonrasında Bitcoin fiyatının artmama ihtimalinin son derece yüksek olduğunu söyledi.

Demirörs, Twitter üzerinden şunları yazdı:

”Bitcoin fiyatının yarılanma sonrasında artmama ihtimali son derece yüksek. Çünkü ilk kez bir yarılanma döneminde artık elimizde büyük bir vadeli piyasa var. Bu da fiyat hareketlerini daha da katı kılan bir durum. Bu sebeple de fiyatın geçmiş dönemdeki yaşanan yarılanmalar gibi büyük artışlar yaşayacağını beklemek pek de doğru olmaz. Bekleyip görmek gerekiyor ancak benim fikrim şu anda böyle.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…