Bitcoin Fiyatı Bu Döngüye Göre 340.000 Doları Görebilir!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Fiyatı Bu Döngüye Göre 340.000 Doları Görebilir!
Bitcoin - 4 hafta önce

Bitcoin Fiyatı Bu Döngüye Göre 340.000 Doları Görebilir!

Analistin sunduğu veriler Bitcoin için rekora işaret ediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 12.000 doların bile altında olan ve sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, önde gelen bir kripto para analistinin yayınladığı verilere göre yakında başlayacak bir boğa rallisi sayesinde 340.000 doları görebilir.

ChartsBTC olarak bilinen popüler istatistik hesabı ve analist, Twitter üzerinden yayınladığı grafikte bütün olasılıkları sıraladı. ChartsBTC’nin aktardığı bilgilere göre Bitcoin tarihsel hareketini tekrar edecek olursa ilerleyen tarihlerde 340.000 doları ve hatta milyonlarca dolarlık birim fiyatı bile görebilir.

ChartsBTC, her düşüş ve zirve noktası arasında yaklaşık olarak ne kadar fark olduğunu ortaya koydu. Bitcoin Halving Rekoru Beraberinde Getirebilir 2012 yılındaki döngüde fiyatın dip ve zirve arasında 36 katlık bir fark oluşturduğunu, 2016 yılındaki rallide ise bu farkın 16 kat olduğunu belirten analist, yeni bir döngü ile BTC fiyatının en az 340.000 dolara kadar çıkacağını düşünüyor.

Eğer ralli 2012 yılındaki kadar güçlü olursa bu da BTC fiyatını 720.000 dolara kadar çıkartabilir.

Analist bu yükselişlerin blok ödülü yarılanması ile beraber tetiklendiğini ve Halving’in kilit olduğunu vurguladı. Gerçekten de Halving sonrasındaki aylarda ve dönemde gerçek bir boğa döneminin başladığı görülüyor.

Bu seferki BTC Halving ise beklenen etkiyi yaratmadı. Uzmanlar ise aynı yukarıdaki grafik gibi fiyat artışının zamanla olacağını düşünmekte.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…