Bitcoin Dolandırıcılarının Son Hedefi: Kanada
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Dolandırıcılarının Son Hedefi: Kanada
Bitcoin - 21/06/2020

Bitcoin Dolandırıcılarının Son Hedefi: Kanada

Ortaya çıkan son bilgilere göre dolandırıcılar bu sefer de Winnipeg, Kanada’yı hedef aldı.

Ortaya çıkan son bilgilere göre bir kripto para dolandırıcılık girişimi Winnipeg, Kanada sakinlerini hedef aldı. Yerel bir market sahibi, müşterilerinin birçoğunun dolandırıcıların kurbanı olduğu konusunda uyardı.

Dolandırıcılığa Karşı Uyarı Husni Zeid isimli market sahibi, mağazasında bulunan Bitcoin makinesine büyük bir uyarı koydu ve insanları, Bitcoin göndermelerini isteyen telefon dolandırıcılığı konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Zeid konuyla ilgil yaptığı açıklamalarda, “Birçok kişi CRA ile ilgili olarak Bitcoin’e para yatırmaları gerektiğini söyleyen telefon aramaları alıyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Zeid dolandırıcılıkların haftada birkaç kez tekrarlandığını ve sürekli olarak mağdurlardan şikayet aldıklarını belirtti. Ayrıca marketin bir çalışanı olan Aura Morissette de dolandırıcılık mağduru bir kadın hakkında, “Dün bir anne buradaydı ve tüm birikimlerini onlara verdiğini ve sadece ağlayabildiğini söyledi.

Bunun içine düştüğü için üzgündü ve söylediği tek şey ‘çocuklarım’ oldu. Berbattı.” ifadelerini kullandı.Bunların yanında Morissette de telefon aracılığı ile kimsenin Bitcoin talep etmeyeceğini bunun genellikle bir dolandırıcılık girişimi olduğu konusunda uyardı.

Ayrıca bahsi geçen dolandırıcılık girişiminin bir başka dolandırıcılık girişimi olan ve Alberta’da gerçekleşen bir olayla bağlantılı olabileceği ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre kötü niyetli kişiler yerel yetkilileri taklit ederek kişilerin kendisine Bitcoin göndermesini sağlıyor.

Bitcoin Dolandırıcılığı Kripto para birimi alanı yeni olduğu için çok sayıda kişinin kötü niyetli kişiler tarafından mağdur edildiğini duyuyoruz. Her ne kadar kripto para alanında dolandırıcılıklarla karşılaşsak da aslında günlük hayatta da kripto paralarla ilgisi olmayan şekilde dolandırılan birçok kişi olduğunu biliyoruz.

Ancak Bitcoin dolandırıcılığından korunmanın; güvenilir siteleri kullanmak, iyi araştırma yapmak, kolay para iddialarına kanmamak gibi birçok yolu bulunuyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…