Bitcoin ’de Boğa Sinyalleri Alınıyor
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin ’de Boğa Sinyalleri Alınıyor
Bitcoin - 29/04/2020

Bitcoin ’de Boğa Sinyalleri Alınıyor

Önemli veri sağlayıcısı Glassnode Bitcoin ’in bir umut bölgesine girdiğini dile getirdi.

On-chain veri sağlayıcısı Glassnode yaptığı son açıklamada Bitcoin ’in 12 Mayıs ’ta gerçekleşecek olan yarılanmaya kadar bir “umut bölgesine” (hope zone) girdiğini dile getirdi. Yapılan açıklamalara göre eğer lider kripto para biriminin fiyatı şu anda bulunduğu seviyede kalabilirse önümüzdeki günlerde büyük bir boğa koşusu yaşanabilir.

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

BTC Geri Döndü Mü? Yapılan açıklamalara göre Glassnode piyasa duyarlılığını, 155 günden eski olmayan gerçekleşmemiş işlem çıktılarının (UTXO) net gerçekleşmemiş kar / zararına göre belirlemeye çalıştı. Bu şekilde Bitcoin yatırımcılarının davranışları kısa vadeli bir bakış açısıyla ölçülebildi. Öte yandan U.Today ’in haberine göre Glassnode, 2020 yılında %50 ’lik bir ralli ile 10.500 dolara ulaşan Bitcoin fiyatının yatırımcıların umutlanmasını sağladığını dile getirdi. Ancak salgın korkusuyla insanlar ellerindeki varlıkları nakde çevirmeye başlayınca her piyasa gibi kripto para piyasası da tepetaklak oldu. Doğal olarak yatırımcıların umutları da bir anda söndü. Bu dönemde yapılan ve daha da büyük düşüş beklentisi içeren açıklamalar umutların tamamen kaybolduğu şeklinde yorumlanmasına yol açtı.

Ancak son verilere göre durum değişiyor gibi görünüyor. Umudunuzu Kaybetmeyin Yeni umut parıltısı, önümüzdeki günlerde yaşanması beklenen Bitcoin (BTC) madencilik ödülü yarılanmasından sadece 13 gün önce geliyor ve bunun başka bir yükseliş döngüsünü başlatması bekleniyor. Hollandalı bir analist olan Plan B, BTC fiyatının yeni S2F (stock-to-flow) modeline göre, 2024 ’teki dördüncü madencilik ödülü yarılanması öncesinde şaşırtıcı bir şekilde 288.000 dolara ulaşacağını ifade etti. Dolayısıyla analistlerin bazıları bu sefer tarihin tekerrür etmeyeceğini ifade ederken bazı analistler de çok büyük fiyat artışları bekliyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…