Bitcoin ’de 15.000 Dolar Kapıda: Fundstrat Sebepleri İle Açıkladı
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin ’de 15.000 Dolar Kapıda: Fundstrat Sebepleri İle Açıkladı
Bitcoin - 10/05/2020

Bitcoin ’de 15.000 Dolar Kapıda: Fundstrat Sebepleri İle Açıkladı

Tom Lee’ye göre Bitcoin’de 15.000 dolar olası.

Bitcoin  (BTC) dip olarak görülen 3.700 dolardan sonra yükseldikçe yükselmeye devam etti ve 10.000 doların direncini anlık da olsa kırmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.600 dolar bandına iğne atan BTC, Wall Street ’in tecrübeli araştırma firması Fundstrat ’a göre ise 15.000 dolara hazırlanıyor. Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi? Fundstrat analisti Thomas Lee, konu hakkında yaptığı açıklamada dört temel gelişmenin lider kripto para birimini 15.000 dolara kadar taşıyabileceğini düşündüğünü belirtti. Tom Lee ’ye göre bu sebeplerin ilki ve en önemlisi Bitcoin ’in 2020 yılının en iyi performans sergileyen varlığı olması.

Bitcoin gerçekten de 2020 yılında hem ABD Hazine Tahvillerini hem de Altını geride bırakarak küresel bir resesyon durumunda gerçek anlamda neler yapabileceğini kanıtlamış oldu. ABD Tahvilleri %21 artarken altın %13 yükseliş elde etti. Bitcoin ise %20 ’nin de üzerine çıkarak rekor üzerine rekor kırdı. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Analiste göre ikinci sebep ise BTC ’nin 2019 yılının da en iyi performans sergileyen varlığı olması.

Bu da BTC ’nin yıl içerisinde volatil olmasına rağmen yıldan yıla değerini hep artırarak yoluna devam ettiğini ve küresel gelişmelere uyum sağlayarak yükseliş elde ettiğini gösteriyor. Blok ödülü yarılanması yani Bitcoin Halving ’in de dört gün sonra gerçekleşeceğini belirten Lee, bunun da önemli sebeplerden birisi olduğunu düşünüyor. BTC Halving gerçekten de fiyat üzerinde sert bir yükseliş etkisi bırakabilir. Lee ’nin dördüncü sebebi ise Paul Tudor Jones ’un Bitcoin alması olarak gözüküyor. Jones ’un yaptığı açıklamanın birçok kurumsal yatırımcıyı sektöre çekeceğini belirten Lee, kurumsal yatırımcının da yükseliş anlamına geldiğini savunmakta.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…