Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Bitcoin Büyücüsünün Şubat Ayı Tahmini Gerçekleşecek Mi?
Bitcoin - 04/01/2020

Bitcoin Büyücüsünün Şubat Ayı Tahmini Gerçekleşecek Mi?

2020 yılının ilk haftasını geride bırakmaya yaklaşıyoruz ancak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) veya altcoin‘lerin fiyatında gözle görülür bir değişiklik yok. 2019 yılının son aylarında 4chan isimli sosyal medya platformunda yaptığı fiyat tahminleri ile büyük bir üne kavuşan “Bitcoin Büyücüsü” ise 2020 Şubat ayı için oldukça büyük bir hedefe sahip.

Bitcoin Büyücüsünün Ünü Anonim kullanıcı Nisan ayında 5.300 doları, Temmuz ayında ise 9.200 doları bilerek ciddi bir tanınırlık elde etmişti. Ne yazık ki Ekim ayındaki 16.000 dolarlık tahmini tutmadı ve Bitcoin ancak 10.000 dolara kadar çıkabildi. Bu da Bitcoin Kahini veya Büyücüsü olarak anılan kullanıcının ününün ve güvenilirliğinin bir anda sıfıra inmesine sebep oldu.

Ancak o tarihlerde hesaba katmadığımız bir dolandırıcılık, belki de tahminin gidişatını olumsuz yönde etkilemiş olabilir. PlusToken Ponzi şeması o tarihlerden itibaren yüklü miktarda Bitcoin satmaya başlamıştı. Ellerinde 3 milyara yakın kripto para birimi bulunduğu bilinen yapının oluşturduğu satış baskısı, belki de tahminin gerçekleşmesini organik olmayan yollarla engellemiş olabilir. Dolandırıcılar bundan 2 hafta önce 105 milyon dolar değerinde Ethereum da transfer ederek hem ETH hem de BTC’yi baskılayabildiklerini göstermişlerdi.

Bütün bunları denkleme dahil ettiğimizde Bitcoin Büyücüsünün sıradaki fiyat tahmininin gerçekleşme ihtimali olduğunu söyleyebiliriz. Anonim kullanıcı BTC’nin 2020 yılının Şubat ayında 29.000 dolara kadar çıkacağını ifade etmişti ve şimdi sadece beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…