Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin (BTC) Fiyatının Ani Yükseliş Sebebi Ne?
Bitcoin - 03/01/2020

Bitcoin (BTC) Fiyatının Ani Yükseliş Sebebi Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) aslında 2020 yılına yeni bir rekor ile oldukça güzel bir başlangıç yaptı. Bitcoin hash rate’i 120 EH/s seviyesine yükselirken, fiyat ise yılın ilk günleri ile beraber aşağı yönlü bir harekete geçti. Önemli bir destek noktası olan 7.000 doların altına inilmesi, yatırımcılarda kısa süreli panik yaratsa da BTC ani bir sıçrama yaparak 7.200 doların üzerine yeniden çıkmayı başardı.

Bitcoin’in Ani Yükselişi Bitcoin fiyatı konusunda önde gelen borsalardan birisi olan Bitstamp verilerine baktığımızda, BTC’nin sıçrama öncesi 6.400 dolara kadar indiğini görmek mümkün. Ancak İran’ın ünlü generallerinden Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin bizzat ABD Başkanı Donald Trump’ın emriyle öldürüldüğü haberi, bir anda bütün gündemi sarstı.

Haberin küresel çapta duyulması sadece politik ilişkileri değil, aynı zamanda finans piyasalarını ve dolaylı yoldan Bitcoin’i de etkilemiş olabilir. Bitcoin olayın ortaya çıkmasından sonra üst üste birkaç yeşil mum ile 6.400 dolar seviyesinden 7.300 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in yanı sıra altının ve diğer benzer varlıkların da fiyatının artması, kesinlikle olayın etkili olmuş olabileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak 1 Ocak tarihinde Bitcoin hash rate’inin rekor kırması da fiyatı arttırabilecek etmenler arasında yerini alıyor. Fiyatın her zaman Bitcoin hash rate’ini takip ettiği varsayımından yola çıkarak, BTC’nin ilerleyen günlerde de benzer yükselişler yapabileceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…