NFTPump
Bitcoin (BTC) Düşerken, Bu Altcoin Yüzde 12 Yükseldi!
Bitcoin (BTC) Düşerken, Bu Altcoin Yüzde 12 Yükseldi!

Bitcoin (BTC) Düşerken, Bu Altcoin Yüzde 12 Yükseldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para değer kaybederken, Ethereum Classic (ETC) %12 yükselerek tüm dikkatleri üzerine çekti.

ETC’nin yükselişi sadece bugünden ibaret değil. Temmuz ayının başlarında ortalama 13.50-14$ aralığında işlem gören ETC, bugün itibariyle 36.45 dolara yükselerek %157 değer kazandı.

ETC Madencilik Hashrate’i Tarihi Zirvede

ETC fiyatındaki yükseliş, madencilik aktivitesinin artmasıyla da paralellik gösteriyor. 2miners adlı internet sitesine göre, ETC madencilik hashrate’i 48.82 TH/s seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Hashrate, bir blockchain ağındaki ağ aktivitesini ölçen önemli bir veridir.

Geçtiğimiz Temmuz ayının başında yaklaşık 20 TH/s olan hashrate seviyesi, 2 ay gibi kısa bir süre içinde %140 yükseldi.

Hash oranının haricinde, Ethereum Classic’in madencilik zorluğu da tüm zamanların zirvesine yükseldi.

ETC Neden Yükseliyor? ETC Nedir?

ETC’deki yükselişi anlamlandırabilmemiz için, önce ETC’nin ne olduğuna bakmamız gerekiyor. Ethereum Classic, 2016 yılında piyasaya sürülen bir Ethereum hard forkudur. 2016 yılında yaşanan bir DAO siber saldırısı nedeniyle bir Ethereum hard forkuna ihtiyaç duyuldu.

Ethereum Classic’deki (ETC) yükselişin muhtemel ana nedeni ise yaklaşmakta olan Ethereum Merge güncellemesi. Merge güncellemesi, ETH ağının işleyişini baştan sonra değiştirecek. Madencilerin ekran kartlarını kullandığı PoW sistemi terk edilecek. Madencilerin yerini ise hissedarların olduğu PoS sistemi alacak.

Yakın zamanda Ethereum madenciliği yapma imkanını kaybedecek olan kripto para madencileri, yeni alternatifler arama yoluna gidiyor. Ethereum madenciliği yapanların ise ilk tercihi Ethereum Classic’den (ETC) yana oluyor.

Ethereum Classic ($ETC), yazım tarihi itibariyle 36.17$ seviyesinde işlem görüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!