Bitcoin Balinası 5.500 BTC Gönderdi Ortalık Karıştı!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Balinası 5.500 BTC Gönderdi Ortalık Karıştı!
Bitcoin - 31/03/2020

Bitcoin Balinası 5.500 BTC Gönderdi Ortalık Karıştı!

Yüklü miktarda kripto para işlemlerini tespit edip bunları takipçileri ile paylaşan Twitter botu Whale Alert, dün Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan sert düşüşten önce dikkat çeken bir işlem yapıldığını açıkladı. Milyonlarca Dolarlık BTC Transferi Düşüşün Asıl Sebebi Mi? Lider kripto para birimi Bitcoin 29 Mart gecesinde ilginç bir şekilde dakikalar içerisinde yüzlerce dolarlık değer kaybedip yeniden 6.000 dolar altına gerilemişti. Balinanın yaptığı işleme bakıldığında 33.8 milyon dolarlık 5.500 adet Bitcoin’in gönderilmesinin bununla alakalı olabileceği düşünülmeye başlandı. Genellikle kripto para borsalarından bilinmeyen cüzdanlara yapılan yüklü transferler olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Bu da söz konusu kullanıcının elindeki kripto paraları satmaktan vazgeçtiğini ve uzun vadeli yatırım için tutacağının düşünülmesine yol açıyor.
29 Mart tarihindeki işlem gibi bilinmeyen cüzdanlardan kripto para borsalarına aktarılan transferler ise tehlike çanlarının çalmasına yol açıyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Bu ve buna benzer işlemler genellikle toplu satış yapmak için kullanılıyor ve yaşanan BTC fiyat düşüşüne de bakıldığında bunun kafalarda soru işareti ve şüphe oluşturması normal olarak gözüküyor.

Birçok kripto para yatırımcısının yukarıda transferi belirten tweet’in altına yaptıkları yorumlar ise yatırımcıların düşüncelerini ortaya çıkartıyor. Birçok yatırımcı BTC’nin “dump” yapmasını yani düşüş yaşamasını beklediğini belirtti. Bu durum aslında birçok kişinin daha düşük fiyattan BTC almak için fırsat kolluyor olabileceğini düşündürtüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …