Bitcoin Balinaları Halving’den Sonra da BTC Toplamayı Sürdürdü
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin Balinaları Halving’den Sonra da BTC Toplamayı Sürdürdü
Bitcoin - 14/06/2020

Bitcoin Balinaları Halving’den Sonra da BTC Toplamayı Sürdürdü

Glassnode verileri Bitcoin balinalarının alım yapmaya devam ettiklerini gösteriyor.

11 Mayıs tarihinde gerçekleşen Bitcoin Halving, ağda kısa süreli bir şok yaşattı ve birçok kripto para madencisi yarılanan blok ödülü nedeniyle ağı terk etmek ve madenciliği durdurmak zorunda kaldı. Kripto para madencilerinin içinde kaldığı bu zor durum hash rate’in sert bir şekilde düşmesine yol açtı ve Bitcoin uzunca bir süre 9.000 dolar bandında seyretti.

Ancak bütün bu olumsuzlukların Bitcoin balinalarına yaradığı ve balinaların alttan alttan BTC toplamaya devam ettikleri görülüyor. Kripto para araştırma firması Glassnode tarafından yayınlanan verilere bakıldığında balinaların akümülasyon sürecine hiç ara vermeden devam ettikleri görülüyor. Bitcoin Balinalarının Sayısında Artış Var Glassnode araştırmasına göre cüzdanında 1.000’den fazla Bitcoin bulunduran balinaların oranı son yılda %9 oranında artış yakaladı. İlginç olan ise Bitcoin Halving’den sonra bu oranda ciddi bir artış görülmesi ve daha önceki performansın bile geçilmesi oldu.

Bireysel BTC yatırımcıları yaşanan bu belirsizlik nedeniyle ellerindeki BTC’leri satsalar da kurumsal yatırımcılar tam tersi bir durumu gerçekleştirdi.

Bitcoin balinalarının aşağıdaki Glassnode verilerine göre de son yıl içerisinde %9 artış elde etmesi, uzun vadeli yükseliş bekleyen balinaların sayısının arttığını kanıtlıyor.

Bu da bireysel Bitcoin yatırımcılarına BTC’nin fiyat yükselişi hakkında ipuçları veriyor olabilir. Kurumsal firmaların da BTC’nin üstünlüğünü kabul etmiş olması, uzun vadeli yükseliş tahminlerini arttırabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…