Bitcoin ATM’leri Sert Regülasyon İle Karşı Karşıya!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin ATM’leri Sert Regülasyon İle Karşı Karşıya!
Bitcoin - 04/06/2020

Bitcoin ATM’leri Sert Regülasyon İle Karşı Karşıya!

Bitcoin ATM operatörleri bundan sonra sıkı bir regülasyon ile karşılaşabilir.

Son 2 yılda inanılmaz bir artış oranı yakalayan Bitcoin ATM’leri, görünüşe göre devletlerin ve regülatörlerin dikkatini çekmeyi başardı ki bu durum ATM operatörlerinin en son istedikleri senaryoyu gün yüzüne çıkarabilir. CipherTrace isimli kripto para analiz firması tarafından yayınlanan verilere göre, ABD içerisindeki Bitcoin ATM’lerinden yapılan işlemlerin yaklaşık %74’ü ülke dışına para göndermek için kullanıldı. 2017 yılından bu yana Bitcoin ATM’lerinin sayısının iki katın üstüne çıkması da dikkat çeken başka bir unsur oldu. CipherTrace araştırmacıları ABD’den Bitcoin ATM’leri ile gönderilen fonların önemli bir kısmının kara para aklamak için kullanıldığını düşünüyorlar.

Bitcoin ATM’leri Regülatörlerin Gazabına Uğrayabilir ATM’lerin çoğunlukla sınır ötesi ödeme yapmak için kullanılması ve regülasyonlar konusunda zayıf olmaları, yakında regülatörlerin tepkisini çekmeye başlayabilir. CipherTrace CTO’su John Jeffries konu hakkında yaptığı açıklamada ATM’lerin çok ama çok yakın bir zamanda regülatörlerin gazabına uğrayacağını ifade etti. Bybit’de Kimlik Onayı Olmadan ve Overload Engeline Takılmadan 100 Kata Kadar Vadeli İşlem Opsiyonlarına Göz Atın. Gerçekten de regülatörler bu olayın açıklanmasından kısa bir süre sonra harekete geçti. Kanada’nın finansal regülatörlerinden olan MSB, iki gün önce yaptığı açıklamada yeni genelge ile kripto para ile nakit para alım satımı yapan firmaların ve aracıların, yani teknik olarak Bitcoin ATM’lerinin regüle edileceğini belirtti.

Kanada içerisindeki Bitcoin ATM operatörleri bundan sonra 10.000 Kanada Dolarından fazla transferleri direkt olarak rapor etmek zorunda kalacak. Bu da 2 yıl gibi bir sürede inanılmaz büyüme elde eden Bitcoin ATM‘lerinin büyüme hızında yakında bir düşüş veya duraksama görebileceğimizi gösteriyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…