Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin ATM’leri Kripto Paraları Normalleştiriyor
Bitcoin - 03/01/2020

Bitcoin ATM’leri Kripto Paraları Normalleştiriyor

Dünya genelinde aktif Bitcoin ATM‘lerinin sayısı yüzde 56 artarak son 12 ayda etkileyici bir performans sergiledi. Gerçek dünyadaki Bitcoin işlem noktalarının artması Bitcoin’in benimsenme oranının arttığının bir kanıtı olmasa da kripto para birimlerinin halk gözünde normalleşmesine katkı sağlıyor.

Bitcoin ATM’leri Dünya üzerinde şu anda 6.387 Bitcoin ATM’si var. CoinATMRadar’dan elde edilen verilere göre geçen yıl bu rakam sadece 4.102 idi. Bundan iki yıl önce ise Bitcoin ATM’lerinin sayısı yalnızca 2.058’di. Dolayısıyla Ocak 2018’den bu yana ise Bitcoin ATM’lerinin sayısı üç kattan fazla arttı.

Bunun yanında elde edilen verilere göre Bitcoin ATM’lerinin çoğu Amerika’da bulunuyor. Amerika’da geçtiğimiz yıl 2.296 adet Bitcoin ATM’si bulunurken şu anda bu rakam 4.221’i buluyor. Bunun yanında her ülkenin Bitcoin ATM’si konusunda artış performansı sergilemediğini ifade edebiliriz. Örneğin Avusturya, 2019’a 258 Bitcoin ATM’si ile başladı ve yılı sadece 184 Bitcoin ATM’si ile kapattı. Öte yandan Bitcoin ATM’si konusunda pozitif adım atan ülkeler de var. Örneğin Venezuela, 2019 Eylül ayında ilk Bitcoin ATM’sini kullanıcıyla buluşturdu…

Yüksek İşlem ücretleri Artan Bitcoin ATM’leri, makinelerin gerçek kullanımı hakkında herhangi bir bilgi vermiyor ve maalesef genellikle alınan aşırı işlem ücretleri, bu makinelerin kullanımını kesinlikle sınırlıyor. CBS News’te yayınlanan bir raporda, terminallerden birini kullanmanın ortalama maliyetinin 2017’de yaklaşık yüzde dokuz olduğu iddia edilmişti. Bu tür yüksek ücretler Bitcoin ATM’lerinin kullanımının düşük düzeylerde kalmasına sebep oluyor.

Öte yandan ücretler gerçek kullanımları sınırlasa da, makinelerin yaygınlaşması Bitcoin endüstrisi için oldukça faydalı. Küresel halkın çoğu Bitcoin’in tam olarak ne olduğunu hala bilmiyor ve suçluluk ile ilişkilendirmesi yüzünden dijital para birimleri etrafında ciddi bir endişe var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …