Bitcoin, Alışlar ve Satışlar Arasında Sıkıştı Mı?
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin, Alışlar ve Satışlar Arasında Sıkıştı Mı?
Bitcoin - 22/06/2020

Bitcoin, Alışlar ve Satışlar Arasında Sıkıştı Mı?

Elde edilen veriler Bitcoin fiyatının alıcılar ve satıcılar arasında sıkışmış olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) tam 20 gündür 9.000 doların alt seviyelerinde işlem görüyor ve hem ayıların hem boğaların bu fiyat aralığında sıkışmış olduğunu ifade edebiliriz. Bazı analistler hisse senedi piyasalarında herhangi bir hareketlilik olmadığı için Bitcoin’de de durgunluk yaşandığını ifade ediyor.

Bu fiyat hareketleri analistlere göre yakın zamanda daha da yavaşlayabilir ve büyük bir satış baskısının etkisiyle düşüş trendine geçiş yapılabilir. Büyük Satış Baskısı Piyasanın popüler analistlerinden Coiner-Yadox’a göre, Binance’de bulunan bir satış duvarının etkisiyle Bitcoin 9.400 dolarlık seviyeyi aşmakta zorlanabilir.

Bir varlığı belirli bir fiyat ya da berlirli bir fiyat aralığında satmak için çok yoğun talep olduğu yerleri tanımlamak için kullanılan “satış duvarı”, Binance’de şu anda 9.450 dolar bandında bulunuyor. Analistin paylaştığı grafiğe göre, bahsi geçen satış duvarında 1.300 BTC gibi büyük bir yığın yer alıyor.

Ancak analistin paylaştığı ve yazının sonunda görebileceğini grafiğe göre bir de 9.200 dolarda alış emirleri görülüyor. Bu da Binance’de yapılan satışın Coinbase’de düşüşten önce desteklenebileceğini gösteriyor olabilir.

Alıcılar Hala Var Bunların yanında yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in 9.400 dolarlık bölgede bir reddetme ile karşılaşmaması hemen hemen aynı seviyelerde alıcıların da olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Öte yandan Altana Dijital Para Fonu’ndan Alistair Milne yaptığı açıklamalarda, hem Bitcoin sahiplerinin %61’inin “HODL”ı tercih ettiğini hem de Bitfinex’de satış emirlerinden daha çok alım emirleri olduğunu ifade etti.

Ayrıca satın alma desteğinin varlığı Grayscale Investments’in Bitcoin Trust tarafından da destekleniyor. Tüm bunların yanında CryptoQuant’ın verileri, Bitcoin madencilerinin varlıklarını satmak için son derece kararsız olduğunu ve sitenin madenci konumlandırma endeksinin Aralık 2019’dan bu yana görülmeyen en düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor.

Madenciler Bitcoin‘in yükselmesini beklediğinde endeks dibe vuruyor ve düşük değerlere ulaşıyor. Daha sonra madenciler kripto paralarını fiyat yükseldikten sonra satarak gözle görülür karlar elde ediliyor.

Ayrıca Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin %66’sının süresi 26 Haziran’da dolacak ve bu önemli gelişmenin de fiyat üzerinde ciddi etkisi olabileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla tüm bu verilere bakıldığında Bitcoin’in nasıl bir fiyat hareketi çizeceğini şu an için net olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…