Bitcoin Fiyatı İçin Dip Göründü Mü? Daha Fazla Düşüş Mümkün Mü?
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin 9.800 Doları Gördü: Rekor Geliyor Mu?
Bitcoin - 08/05/2020

Bitcoin 9.800 Doları Gördü: Rekor Geliyor Mu?

Bitcoin 9.800 dolar direncini de kırdı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün yükseliş üzerine yükseliş yaşayarak adeta milyonlarca dolarlık short pozisyonun tasfiye olmasına neden oldu.  BTC ’nin yükselişi ilk olarak bundan 3-4 saat önce başladı ve 9.200 dolarda takılan BTC/USD işlem çifti bir anda 9.400 doların üstüne kadar çıktı. 1-2 saat boyunca 9.400 dolar seviyesinde takılan ve daha önceki yükselişinde de karşısına çıkan 9.488 dolardaki direnci kıramayan BTC,  kısa süre önce yeniden yükselişe geçti ve bir anda 9.800 dolara kadar tırmandı.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.846 dolardan işlem görüyor ve 9.900 dolar direncini kırabilirse gerçekten de inanılmaz bir yükselişin temellerinin atıldığında tanıklık edebiliriz. Bitcoin ’de 10.000 Dolara Az Kaldı Bitcoin aslında 2017 yılındaki boğa koşusunda da asıl rekorunu kimse ne olduğunu anlayamadan kırmıştı. Bitcoin ’in psikolojik bir direnç olarak da görülen 10.000 doları kırması inanılmaz bir FOMO başlatabilir ve BTC kısa süre içerisinde 20.000 dolara kadar çıkabilir. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Aslında sosyal medyadaki gönderilere bakıldığında FOMO ’nun çoktan başlamış olduğu görülüyor. Gemini kripto para borsasının kurucularından olan Cameron Winklevoss, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin ’in ne zaman 10.000 dolara çıkacağını sordu.

Kısa sürede yüzlerce beğeni alan gönderi, yatırımcıların BTC ’nin yükseleceğine dair olan yorumları ile adeta doldu taştı. Bu da yatırımcıların ve sosyal medyanın şu an için Bitcoin ’e odaklandığını ve herkesin 10.000 dolar direncinin kırılmasını beklediğini gösteriyor.

Aslında böyle durumlar genelde balinaların sert ve manipülatif hareketleri ile sonuçlanabilir ve önümüzdeki günlerde beklenmeyen bir düşüş gelebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…