Bitcoin 6.500 Dolara Kadar Düşebilir Mi?

Bitcoin’in düşüşü 6.500 dolar seviyesine kadar devam edebilir mi?

Bitcoin (BTC) yaşanan küresel düşüş ve panik ile beraber 10.000 dolar üzerine çıkmasını sağlayan ivmeyi kaybedip, yönünü tamamıyla düşüşe çevirdi. Bitcoin’in 7.000 dolar bandına kadar sarkması birçok kripto para yatırımcısını korkutsa da, 7.700 dolar seviyesinde tutunan BTC/USD işlem çifti şu an için sağlam bir görüntü çiziyor. Bitcoin Eski Destek Noktasını Görebilir Buna rağmen teknik analizlere ve Bitcoin yorumlarına bakıldığında lider kripto para biriminin 6.500 dolara kadar düşme olasılığının hala mümkün olduğu görülüyor. Bitcoin’in 2018 yılında yaşadığı düşüşte 6.000 dolar ve 6.500 dolar seviyelerinin uzun bir süre başarılı destek rolü üstlendiği biliniyor.

Bu da BTC/USD işlem çiftinin düşüşünün derinleşmesi durumunda yatırımcıların birçoğunun yine 6.000 dolar bandında güçlü bir destek arayacağını gösteriyor. Eğer önümüzdeki aylarda Coronavirüs’e bir çare bulunmazsa ve küresel piyasalar kan kaybetmeye devam ederse, BTC’nin yeniden 6.000 dolar bandına inmesi oldukça muhtemel. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ünlü kripto para yatırımcısı ve analisti Alistar Milne yatırımcıların yaptıkları BTC satışları hakkında önemli bir teori ortaya attı.

Milne, insanların kriz anlarında en iyi performans gösteren varlıklarını satmalarının oldukça olağan olduğunu ve kötü performans gösteren varlıkların satılmadığını vurguladı. Birçok insanın zararda satmak yerine bunu tercih ettiğini ifade eden Milne, birçok kişinin de desteğini almış gibi gözüküyor. Bütün bunlara ek olarak BTC, olumsuz yorumların yanı sıra olumlu fiyat tahminleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…