Bitcoin 3.000 Dolar Bandına Geriledi ve Sıçrama Yaptı!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin 3.000 Dolar Bandına Geriledi ve Sıçrama Yaptı!
Bitcoin - 13/03/2020

Bitcoin 3.000 Dolar Bandına Geriledi ve Sıçrama Yaptı!

Bitcoin’in fiyatı olağanüstü dalgalanmalar yaşıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) neredeyse dört gündür hiç soluk vermeden düşüş yaşamaya devam ediyor. BTC’nin yaşadığı kayıplar bütün kripto para piyasasına yansıdı ve insanlar şu an için kripto para yatırımlarının %90 oranında zarar ettiğini söylüyorlar. Bitcoin, Coinbase’de Dibi Gördü BTC ise dün daha fazla düştükten sonra ciddi bir sıçrama yaparak yaşam sinyali verdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase üzerinde 5.800 dolardan 3.850 dolara kadar gerileyen BTC, bu ani düşüşüne yine ani bir yükseliş ile tepki verdi. Oldukça büyük bir kırmızı mum ile rekor bir düşüş yaşayan BTC’nin, bu sefer yeşil bir mum ile 1.800 dolar yükseldiği ve birkaç dakika içerisinde %40 değer kazandığı görülüyor. Bir kripto para yatırımcısı da bu durumu tespit edip şaşkınlığını Twitter üzerinden paylaştı. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kripto para piyasalarında görülen bu sert hareketler temel olarak balinaların eylemlerinin sonuçları olarak biliniyor. Balinalar yüksekten satış yapıp yarattıkları satış baskısı sonucunda düşükten yine kripto para alıyorlar ve buna pump and dump deniliyor.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 5.282 dolarlık bir fiyat ortalamasına sahip ve düşüş 24 saatlik süre içerisinde %30’u geçti. Buna ek olarak ETH ise 120 dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bazı uzmanlar bunun fırsat olabileceğini düşünse de, BTC’nin serbest düşüşü kafaları karıştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…