Bitcoin 10.000 Dolarda Yine Reddedildi, Şimdi Ne Olacak?
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin 10.000 Dolarda Yine Reddedildi, Şimdi Ne Olacak?
Bitcoin - 11/06/2020

Bitcoin 10.000 Dolarda Yine Reddedildi, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin 10.000 dolarlık sınırda yeniden reddedildi ve analistler orta vadeli beklentilerin çok karışık olduğunu düşünüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün 10.000 dolarlık sınıra dayandı ve sonrasında karşılaştığı reddetme ile 9.850 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC yaklaşık olarak 9.892 dolardan işlem görüyordu. Bu hamle ile BTC yeniden konsolidasyon bandına dönmüş oldu ve analistlere göre orta vadedeki fiyat beklentileri hala belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre son volatil hamle, aşırı kaldıraçlı pozisyonları temizlemek için düzenlenmiş bir dizi “Darth Maul” mumunun en sonuncusu oldu.

Bunun yanında analistlerin açıklamalarına göre BTC’nin bir sonraki hamlesinin hangi yöne olduğunu belirlemek için lider kripto para biriminin birkaç önemli harekete nasıl cevap vereceğinin izlenmesi gerekiyor. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Satış Baskısı Grafiklere göre, şu an için ana direnç seviyesi olarak görülen 10.500 dolar ve BTC’nin mevcut fiyatı arasındaki satış baskısının çok güçlü olduğunu ve altı ay içinde üç kez aşılamadığını görüyoruz. Piyasanın önemli analistlerinden “Pentoshi”ye göre, 9.820 dolarlık sınır Bitcoin için son 43 günde oluşan ve bir işlem aralığının üst sınırını işaret eden seviye olarak karşımıza çıkıyor.

Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “BTC, 9.820 doların üzerinde 43 gündür kabul görmeye çalışıyor. Her şeyden önce MA’lar 1W ve 1D seviyelerinde. Mart ayının en düşüğünden bu yana yükselişte.” ifadelerini kullanıyor. Öte yandan Pentoshi, Bitcoin’in 10.500 dolarlık direnci kırması durumunda fiyatın 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.800 dolara kadar ulaşacağını da ifade ediyor. Teknik Göstergeler Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin Gann Fan göstergesine göre bir toparlanmanın zirvesinde olabilir ve bu da önümüzdeki günlerde bir boğa koşusunu başlatabilir.

Öte yandan geleneksel piyasalardaki düşüşlerin Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olacağını düşünen analistler de var.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…