Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Binance Türk Lirası İşlem Sayısını Arttırdı!
Borsa Haberleri - 26/12/2019

Binance Türk Lirası İşlem Sayısını Arttırdı!

Yakın zamanda Türkiye pazarına giriş yapan ve geçtiğimiz hafta Türk Lirasını resmen listeleyen Binance, yeni TRY işlem çiftlerini duyurdu. Mevcut Türk Lirası işlem çiftlerine ETH/TRY, XRP/TRY ve USDT/TRY üçlüsü de eklendi.

Binance Türk Lirası Desteğini Arttırdı Binance Türk Lirası hakkında yaptığı ilk listelemesinde BNB, BUSD ve BTC işlem çiftlerini kullanıcılara sunmuştu. Daha önce Türkiye’ye ağırlık vereceğini duyuran Binance, bugün Türk lirasına üç işlem çifti daha ekledi. Artık Türk lirası ile

  • Ethereum (ETH)
  • Ripple (XRP)
  • Tether (USDT)

para birimleri doğrudan işlem görebilecek.

Binance tarafından yapılan duyuruda yeni işlem çiftlerinin bugün TSİ 11.00 itibariyle kullanıcıların hizmetine açıldığı belirtildi. Binance Türk Lirası işlemlerinde yerel ortak olarak Papara ile anlaşmış durumda ve işlemler bunun aracılığıyla yapılıyor.

Binance’in aynı duyuruda Rus Rublesi için de USDT işlem çiftini listelediği görülüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao Türk Lirasından kısa bir süre önce Rus Rublesini listelemiş ve bunun devamının geleceğini ifade etmişti.

Hâlâ İstenen Seviyede Değil Buna rağmen CoinMarketCap verilerine bakıldığında en çok kullanılacağı düşünülen BTC/TRY işlem çiftinin beklenildiği kadar büyük bir ticari hacme ulaşamadığı görülüyor. Binance verileri incelendiğinde son 24 saatlik BTC/TRY ticari hacminin yaklaşık 19.000 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Buna ek olarak Türkiye’nin popüler kripto para borsalarından BtcTürk’ün 24 saatlik BTC/TRY hacmi ise 3 milyon doların üzerine çıkmış durumda.

Küresel ölçekte dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’a ek olarak Huobi de Türkiye pazarına girdi. Binance ve Huobi ile yereldeki güçlü kripto para borsaların varlığı, önümüzdeki yıl Türk kripto para yatırımcılarını rekabet dolu günlerin beklediğini gösteriyor.

Binance Türk Lirası İşlem Çiftlerinin Sayısını Arttırdı! maddesi ilk BeInCrypto web sitesinde görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …