Binance Latin Amerika
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Binance Latin Amerika platformunu duyurdu
Borsa Haberleri - 13/12/2019

Binance Latin Amerika platformunu duyurdu

Ticaret hacmi ve kullanıcıları ile dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, bugün Latin Amerika platformunu duyurdu. Duyuru, Latin Amerika’nın Uruguay kentinde düzenlenen kripto etkinliği olan laBitConf sırasında yapıldı.

Latamex adlı yeni platform, Binance Fiat Gateway altında çalışacak ve Binance’in Latin Amerikalı kullanıcılarının, Latin Amerika dijital varlık tasfiye ağı olan Settle Network ile doğrudan kripto para birimlerini satın almalarına izin verecek.

Duyurulan platform başlangıçta sadece Arjantin ve Brezilya’da piyasaya sürülecek. Kullanıcılar platformda Arjantin Pesosu ve Brezilya Reali kullanarak doğrudan kripto para birimlerini satın alabilecek. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ether (ETH) ve Binance’in stablecoin’i Binance USD (BUSD) satın alabilecekler. Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamalarda bulundu:

“Latin Amerika’da, özellikle de finansal erişim için kripto paralara büyük ihtiyaç var ihtiyaç var. Latin Amerika nüfusunun kabaca yüzde 50’si banka kullanmıyor. Latamex, kullanıcılarımızın taleplerini ve mevcut piyasa iklimini karşılamak için oluşturulan bir platform. Settle Network ile yaptığımız iş birliği, Latin Amerikalı yatırımcılar için yasal para ve kripto para arasındaki boşluğu doldurmamıza olanak sağlayacak. Kripto para birimlerini Latin Amerika’da daha geniş kitlelere erişimini sağlamak için ana ortağımız Settle Network ile çalışmalara devam ediyoruz. Buna ek olarak yakın zamanda bölgede kullanılan yerel para birimi ile kripto alım satım yapmaya olanak tanıyacağız. ”

Settle Network’un CEO’su Pablo Orlando, “Latin Amerika, Blockchain ve kripto paraların benimsenmesi için en büyük ihtiyaçlardan ve kullanım alanlarından birini ortaya koyuyor” dedi. Bölgede finansal özgürlük sağlamak için daha büyük bir kabullenme. ”

CZ yaptığı açıklamalarına şu sözleri de ekledi:

“Kripto sektörü, henüz emekleme aşamasında ve dünyanın çoğu, hala yasal para kullanıyor. Yasal para kanalları oluşturmak, mevcut durumda ekosistemi geliştirmek, yaygınlığı artırmak ve kriptoyu daha fazla kullanıcı ile buluşturmak adına büyük önem taşıyor.”

Platform ilk olarak yanlızca Arjantin ve Brezilya’da kullanılacak. Bununla birlikte Latamex’in resmi web sitesinde, platformun diğer 13 Latin Amerika ülkesinde de kullanılabileceğini gösteriyor. Bu ülkelerin Meksika, Uruguay, Kolombiya, Panama, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti , Guatemala, Honduras, Nikaragua, El Salvador, Paraguay, Peru ve Şili olduğu biliniyor. Listede yer almayan kilit ülkelerden biri ise Venezuela. Binance’in, kripto paranın en yaygın olduğu pazarlardan biri olan bu ülkeye girip girmeyeceği ise henüz net değil.

2 yorum

  1. binance borsasının vizyonunu seviyorum gerçekten. İşlerini oldukça iyi yapıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…