Ana Sayfa Altcoin Binance Coin Yakın Zamanda Yeni Bir Trend Başlatabilir
Altcoin - 22/12/2019

Binance Coin Yakın Zamanda Yeni Bir Trend Başlatabilir

21 Haziran tarihinde 41 dolar seviyesine ilerledikten sonra bir düzeltme hareketi içerisinde girmiş olan Binance Coin için 10 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunuyor.

Binance Coin, 20 Aralık tarihinde FTX adlı kripto türev platformuna yatırım yapmaya başladığını duyuran Binance’in kendi kripto parası olarak boy gösteriyor.

Bu duyuruya ek olarak Binance ile ilgili son zamanlarda gelen pozitif haberlere rağmen Binance Coin fiyatları geçtiğimiz iki ay içerisinde BTC’deki gerileme etkisinde %40 değer kaybetti.

Kripto para analisti NIKA bu düzeltme evresinin yakın zamanda sonlanabileceğini belirtti. 6 aylık bir alçalan takoz formasyonu içerisinde BNB’nin hareket ettiğinin altını çizen analist, buradan yukarı yönlü bir kırılma olabileceğini ekledi.

Alçalan Takoz Mayıs ayından beri BNB alçalan bir takoz formasyonu içerisinde hareket ediyor ve bu oluşumun hem direnç hem de destek seviyesi birden çok kez tasdiklendi. Fiyatların bu formasyon içinde kalmaya devam etmesi durumunda 2020 senesinin Şubat ayında bir kırılma yaşanabilir.

10 dolar bölgesi önemli bir destek konumunda ve takoz formasyonunu sonu da bu seviyeye denk geliyor ve buraya kadar gerilemenin devam etmesi beklenebilir.

Kısa vadeli grafikte de yine bir alçalan takoz formasyonu ortaya çıkıyor. Buranın yukarı yönlü bir kırılması olması durumunda uzun vadeli takozun üst sınırı direnç olarak tutunmaya devam edebilir ve tekrar fiyatların 10 dolara doğru baskı altına girmesine sebep olabilir. 12 saatlik grafikte RSI ve MACD göstergelerinin işaret ettiği boğa uyumsuzluğu da kısa vadede yukarı yönlü bir kırılma olabileceğine dair beklentiyi destekliyor.

Diğer yandan, BNB 50 ve 100 günlük hareketli ortalama seviyeleri altında kalıyor ve bu iki hareketli ortalama bir ayı geçişi yapmış durumda ve yukarı yönlü bir kırılma olması halinde bu seviyeler de direnç olarak görev yapabilir. Takoz formasyonunun üstünde 20 dolar ve devamında 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 30 dolar seviyeleri de direnç olarak görev yapabilir.

BNB/BTC Paritesi BNB/BTC paritesi 18.500 satoshi bölgesindeki önemli destek seviyesi yakınlarında hareket ediyor. Ekim ayındaki hareketin ardından çift dip yapmış olan parite için 15.000 satoshi bir sonraki destek seviyesi olarak görülebilir.

Teknik göstergeler buradaki desteğin tutunabileceğini ve bir düzeltmenin başlayabileceğini işaret ediyor.

Haftalık grafikte RSI bir boğa uyumsuzluğu, haftalık MACD göstergesi de bir boğa geçişi yapıyor. En son Aralık 2018’de bu sinyaller gözlemlendiğinde parite %215 ilerleme kaydetmişti.

Özetlemek gerekirse BNB/USD ve BNB/BTC pariteleri önemli destek seviyelerine gerilemiş durumda ve buradan bir düzeltme yapabileceğine dair sinyal veriyorlar. BNB/BTC bir yükseliş hareketi öncesinde biraz daha gerileyebilir gibi görünüyor olsa da BNB/USD bu harekete her an başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…