sikayetkripto
Kripto Para Borsalarının Hacim Verileri Açıklandı: Önceki Aya Göre Durum Nasıl?
Kripto Para Borsalarının Hacim Verileri Açıklandı: Önceki Aya Göre Durum Nasıl?

Binance CEO’sunun Açıklamasının Ardından Bu Rakip Kripto Para Borsasından Çekimler Arttı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Crypto.com’un CEO’sunun kripto para borsasının yaklaşık 400 milyon dolarlık bir işlemi yanlış yönettiğini söylemesinin ardından müşteriler hafta sonu platformdan paralarını çekmeyi hızlandırdılar.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek Twitter’da yaptığı açıklamada transferin başka bir borsadaki yanlış hesap türüne gönderildiğini söylemişti.

Söz konusu Ethereum tokenlerinin büyük bir kısmının transferi 21 Ekim’de gerçekleşti, ancak Twitter kullanıcılarının halka açık blok zinciri işlem kayıtlarına dayanarak transferi olağandışı olarak işaretlemesinin ardından gündeme geldi.

Singapur merkezli Crypto.com ile ilgili endişeler hafta sonu boyunca internette yayıldı ve dijital para dünyasının önde gelen isimleri şirketi hedef aldı. Kripto para yatırımcıları, en güvenilir borsalardan biriyken bir hafta içinde iflas eden FTX’in hızlı çöküşünün ardından diken üstünde.

Kripto Para Borsası Crypto.com’dan Yapılan Çekimler Arttı

Kripto endüstrisi temsilcilerine göre, Crypto.com’un daha büyük rakibi Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirketin adını vermeden transferlerin niteliğini sorguluyor gibi göründü ve bu da Pazar günkü para çekme işlemlerini körüklemiş olabilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance CEO'sundan Başka Bir Bitcoin Borsası Hakkında Uyarı: Uzak Durun!

Zhao Pazar günü attığı tweet’te “Eğer bir borsa cüzdan adreslerini göstermeden önce ya da gösterdikten sonra büyük miktarlarda kripto taşımak zorunda kalıyorsa, bu sorunların açık bir işaretidir” dedi.

Crypto.com’un kendi kripto para biriminin değeri Pazar günü son 24 saate göre yaklaşık %20 düştü.

Marszalek Crypto.com ile ilgili endişeleri reddetti ve Pazar günü daha sonra tweet atarak Ekim transferlerinin haftalar sonra “Twitter’da çok fazla FUD ve spekülasyon yaşattığını” söyledi.

Crypto.com sözcüsü, platformun daha yüksek düzeyde etkinlik gördüğünü söyledi ve müşteri mevduatlarıyla tamamen eşleşen varlıklara sahip olduğunu belirtti. “Para yatırma ve çekme faaliyetlerindeki dalgalanmalar hizmet seviyelerimizi etkilemiyor” diye ekledi.

Bir blok zinciri analiz firması olan Argus Inc. tarafından Crypto.com’un halka açık blok zincirinin dışarıdan yapılan bir analizi, kullanıcıların Crypto.com’dan net 14 milyon dolar değerinde kripto para birimi ETH ve Ethereum ağına bağlı 39 milyon dolar değerinde diğer tokenleri çektiğini gösterdi.

Argus’a göre, Crypto.com aynı süre zarfında müşteri taleplerini karşılamak için diğer cüzdanlardan 33 milyon dolar taşıdı.

Argus’un kurucu ortağı Owen Rapaport, Crypto.com’un kullanıcı para çekme işlemlerini karşılamak için yeterli fona sahip olduğunun görüldüğünü söyledi.

Blockchain ile ilgili şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Cinneamhain Ventures’ın kurucusu Adam Cochran, “Genel olarak bu adamlar için durum iyi görünmüyor.” şeklinde bir tweet attı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!