Binance Bir İtibari Para Kapısını Daha Araladı!
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Binance Bir İtibari Para Kapısını Daha Araladı!
Borsa Haberleri - 15/03/2020

Binance Bir İtibari Para Kapısını Daha Araladı!

Binance kripto para borsası Güney Afrika Randı’nı listeledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni yaptığı bir duyurusunda desteklenen itibari paraların sayısının arttırıldığını açıkladı. Güney Afrika Randı Binance’de Listelendi! CZ, şirketin bu sefer Güney Afrika içerisindeki kullanıcılar için itibari para desteği getirdiğini ve Güney Afrika Randı yatırma işlemlerinin açılacağını müjdeledi. Duyuru aslında Johannesburg içerisinde yapılan Blockchain Africa konferansından bir gün sonra yapıldı. CZ, Güney Afrika’lı yatırımcıların bundan sonra direkt olarak Binance internet sitesinden itibari para yatırabileceklerini de birinci ağızdan doğruladı. Aslında Afrika’ya yönelik bu hamleler 2018 yılında Uganda ile başlamıştı. CZ konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti: Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Afrika kripto paraların bir araç olarak kullanımı konusunda en büyük talebi gösteren yerlerden birisi ve bu talep finansal erişim için gösteriliyor. Dünya Bankası’nın verilerine göre sahra altı Afrika bölgesindeki vatandaşların %66’sı bankacılık hizmetlerine erişemiyor. Bu sebeple bankacılık hizmetine erişemeyenlere bankacılık hizmeti vermek yerine, Bitcoin’e erişemeyenlere Bitcoin hizmeti vermeyi tercih ettik.”

CZ, Güney Afrika’nın bölgedeki en büyük ve etkili ülkelerden birisi olduğunu, kripto para kabulünün burada rekor seviyelere yükselebileceğini düşünüyor. Binance ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülse de, borsanın yaptığı bu hamlelere çok fazla tepki geliyor. Özellikle Binance’in yaşadığı teknik sıkıntılara rağmen hala altyapısını geliştirmeden yeni listelemeler yapması, geçtiğimiz hafta çok fazla eleştiri almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …