Ana Sayfa Altcoin Beklenen Altcoin Sezonu Gelmeyecek mi?
Altcoin - 25/12/2019

Beklenen Altcoin Sezonu Gelmeyecek mi?

Altcoin piyasa hakimiyeti önemli bir destek seviyesine doğru geriliyor ve bu bölge, bir sonraki hareketin ne yönde olacağına dair sinyal verebilir. Altcoin sezonu konusunda ümit besleyen yatırımcılar, an itibarıyla dikkatlerini bu noktada toplamış durumda.

Eylül ayından itibaren istikrarlı bir şekilde artan altcoin piyasa hakimiyet oranı, 16 Aralık tarihinde sert bir şekilde geriledi. Bu gerileyiş ise altcoin sezonu bekleyenlerde bir endişeye sebep oldu.

Kripto para analisti @rektcapital yaptığı paylaşımda en son yaşanan gerilemenin, uzun vadeli bir formasyonun kırılmasının ardından gerçekleştiğini ifade etti.

Altcoin Piyasa Hakimiyeti Çift Tepe 6 Eylül tarihinde %28,7 seviyesine kadar gerilemiş olan altcoin piyasa hakimiyeti oranı buradan başladığı kararlı yükseliş ile %34,4’e ulaştı. Bu bölgede bir çift tepe formasyonu yaptıktan sonra baskı altına giren oran, 6 Eylül’den beri takip ettiği yükselen destek çizgisini de kırdı.

An itibariyle %31 seviyesi yakınlarında bulunan oran çift tepe formasyonunun tamamını geri verirse tekrar 6 Eylül’de ulaştığı %28,7 seviyesine kadar inebilir.

Uzun Vadede Altcoin Sezonu Uzun vadeli grafiğe bakıldığında %34 seviyesinin daha önce destek olarak görev yaptığı ve kırıldıktan sonra dirence dönüştüğü görülüyor.

Bu seviyeyi aşma konusunda başarısız olması, oranın bir sonraki önemli destek seviyesi olan %22,5’e doğru baskı altında kalmaya devam edebileceğini gösteriyor.

6 Eylül tarihinde dip seviye belirlendiğinde ise haftalık grafikte RSI, tarihinin en düşük seviyesi olan 20.5’e indi ve MACD 2018 senesinden beri ilk kez 0 seviyesi üstüne çıkmayı denedi. Bu zıt durum net bir sinyal alınmasını zorlaştırdı.

Fiyatların %29 desteğini test ettiği dönemde bu göstergelerin verdiği sinyal bir sonraki hareketi belirlemek için önemli olacak. Eğer burada bir çift dip formasyonu gözlemlenirse yukarı yönlü bir düzeltmenin gelmesi beklenebilir. Fakat bunun olması için RSI ve MACD göstergelerinin bir boğa uyumsuzluğu yaparak bu beklentiyi onaylaması gerekebilir. Bunun gerçekleşmemesi durumunda ise gerileme %24 desteğine doğru devam edebilir.

Altcoin hakimiyeti oranı önemli bir direnç bölgesinin üzerine çıkmakta başarısız oldu. %29 seviyesinde bulunan destek seviyesindeki hareket, oranın aşağı ya da yukarı gideceğini belirleyen unsur olacak. Altcoin sezonu konusunda ümit besleyen yatırımcılar şimdi gözlerini bu noktaya dikmiş durumdalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…