Balinalar, Büyük İşlemler Gerçekleştirmeye Devam Ediyor
Ana Sayfa Bitcoin Balinalar, Büyük İşlemler Gerçekleştirmeye Devam Ediyor
Bitcoin - 07/06/2020

Balinalar, Büyük İşlemler Gerçekleştirmeye Devam Ediyor

Ortaya çıkan son verilere göre, 17.659 BTC’lik bir işlem daha gerçekleşti.

Twitter’ın popüler kripto para sayfalarından olan Whale Alerts’in paylaştığı verilere göre dün, Bitcoin (BTC) balinaları 17.659 BTC’lik işlem gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen Bitcoin’ler kripto para borsaları Coinbase, Binance ve anonim BTC cüzdanlarına gönderildi. Bitcoin İşlemleri Son zamanlarda oldukça aktif olan Bitcoin balinaları, büyük Bitcoin işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Blockchain, yatırımcıların düşük ücretler ile büyük miktarlarda BTC’yi kolayca transfer etmelerini sağladığı için balinalar açısından bu işlemleri BTC ile yapmak çok mantıklı.

Öte yandan Bitcoin balinaları olarak tanımlanan ve büyük miktarlarda Bitcoin sahibi olan kişiler gerçekleştirdikleri işlemlerle yani alış ve satışlarla Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olabiliyor. Bu kripto para ekosistemi tarafından da genel kabul görmüş bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Ortaya çıkan bilgilere göre dün öncelikle 9.859 BTC Coinbase cüzdanlarından anonim BTC adreslerine taşındı. İşlemin değeri yaklaşık olarak toplamda 94.601.541 dolara tekabül ediyor. Daha sonra ise anonim BTC cüzdanları ve Binance arasında göze çarpan birkaç büyük işlem fark edildi. Bu işlemlerin sonucunda toplamda 7.800 BTC yani yaklaşık olarak 74.824.698 dolar hareket etmiş oldu.

Bunların yanı sıra 2.500 BTC’nin Bitstamp’a ve 1.174 BTC’nin OKEx’e taşındığı gözlendi. Yapılan açıklamalara göre her iki işlem de anonim cüzdanlardan yapıldı. Balinalar Yukarıda da belirttiğimiz gibi Bitcoin balinaları büyük BTC işlemlerini gerçekleştiren kişiler ya da şirketler olarak tanınıyor ve yapılan işlemler çok büyük olduğu için ödenen ücretlerin düşük olması büyük önem taşıyor. Örneğin; bir Bitcoin balinasının 47.535 BTC’lik işlem için yalnızca 7.43 dolar ödediğini biliyoruz. Dolayısıyla düşük işlem ücretleri ile transfer yapan balinalar belki bilerek belki istemeden fiyatları da etkiliyor. Bu yüzden piyasadaki balina faaliyetleri dikkat çekiyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…