Ana Sayfa Kripto Para Bakkt’ın Yeni CEO’su Belli Oldu!
Finans Haberleri - 24/12/2019

Bakkt’ın Yeni CEO’su Belli Oldu!

Fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi ve türev platformu Bakkt, Kelly Loeffler‘in yerini alacak yeni CEO’sunu belirledi. International Exchange‘in alt kurumu olan ve ABD içerisinde büyük bir ünü bulunan Bakkt, CPO konumundaki Mike Blandina‘yı CEO’luk görevine atadı.

Kelly Loeffler’in gidişi ise kötü bir nedenden veya çıkar çatışmasından kaynaklanmıyor. Bu ayın başlarında Georgia Valisi tarafından Senato’ya atanan Loeffler, sağlık sorunları nedeniyle emekli olan eski senatör Johnny Isakson’un yerini doldurdu. ICE’nin CEO’su ve kurucusu Jeffrey Sprecher ise yeni atama hakkında şu sözlere yer verdi:

Adam White’ın İstediği Olmadı Blandina aslında Bakkt’a bu yıl dahil oldu ve daha önce PayPal, Google (NASDAQ:GOOGL) ve buna benzer birçok dev firmada çeşitli yöneticilik pozisyonlarını üstlendi. Bakkt’ın COO’su Adam White da yeni Başkan olarak seçildi. Eskiden önemli bir Coinbase yöneticisi olan White, birçok kişi tarafından Loeffler’in yerini alacak kişi şeklinde yorumlanmaktaydı. White yeni rolünde ”dijital varlık piyasalarına, depolama çözümlerine ve alım satıma” odaklanacak.

Bakkt eski CEO Loeffler’in döneminde fiziksel teminatlı BTC vadelilerini piyasaya sürdü ve ilk hafta kötü bir performans sergilese de daha sonra rekor üzerine rekor kırarak beklentileri bir nebze karşıladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…