Ana Sayfa Kripto Para Blockchain Haberleri Araştırma: Blockchain İnsanlar İçin Hala Bir Bilmece!
Blockchain Haberleri - 23/12/2019

Araştırma: Blockchain İnsanlar İçin Hala Bir Bilmece!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile beraber hayatlarımıza giren blockchain teknolojisi, geçtiğimiz yıllarda kripto paralar ve özellikle BTC kadar popüler olmasa da, özellikle 2019 yılında Çin Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan açıklamalar sayesinde önemli bir yere ulaştı.

Bitcoin vs. Blockchain Blockchain’in yarattığı bu hype doğal olarak kripto para birimlerine de sıçradı ve Bitcoin o tarihlerde ciddi bir yükseliş elde etti. Ancak asıl merak edilen konu ise söz konusu teknolojinin insanlar tarafından ne derecede anlaşıldığı oldu. Kripto para ve blockchain araştırma firması Messari’nin son çalışmasına göre ise, endüstrinin içerisinde yer alan uzmanlar dışında insanların bir çoğu Bitcoin dışındaki unsurları pek önemsemiyor. Yani bu da ortalama bir insanın kripto para denilince aklına sadece ama sadece Bitcoin’in geldiğini göstermekte.

Ryan Selkis ise bunun sebebinin aslında Bitcoin’in oldukça basit ve anlaşılabilir bir sisteme sahip olmasından kaynaklandığını açıkladı:

Bunun yanı sıra lider kripto para biriminin 2017 yılında 20.000 dolara çıkarak bütün medyanın ilgisini üzerine çekmesi de kesinlikle önemli etmenlerden birisi oldu. Bitcoin ortalama insanlar için sektöre dair en çok tanınan unsur olsa da, blockchain hala hükümetler ve büyük kurumların gözdesi konumunda. Blockchain bir hype olarak yorumlansa da, bu haberden de okunabileceği üzere aslında bu bir hype’den çok daha öte bir statüye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…