Analistler Düşüş Bekliyor, Yatırımcılar Artış: BTC’de Ne Olacak?
Ana Sayfa Bitcoin Analistler Düşüş Bekliyor, Yatırımcılar Artış: BTC’de Ne Olacak?
Bitcoin - 02/07/2020

Analistler Düşüş Bekliyor, Yatırımcılar Artış: BTC’de Ne Olacak?

Analistler piyasada bir düşüş olacağını beklerken yatırımcılar Bitcoin’in 50.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Mart ayın yaşanan büyük piyasa çöküşünün ardından hem lider kripto para birimi hem de tüm kripto para piyasası gözle görülür bir toparlanma yaşadı. Ancak Bitcoin’in (BTC) o dönemden bu yana 8.500 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkıştığını görüyoruz.

Bu konsolidasyon süreci bazı isimler tarafından Bitcoin’in momentumunu kaybettiği şeklinde yorumlandı. Örneğin bir analist 30 Haziran’da yaptığı açıklamalarda, Ichimoku Cloud göstergesinin “zayıf yükseliş momentumu” sinyali verdiğini ifade etti.

Yatırımcılar Ne Diyor? Analistlerin aksine çoğu yatırımcı kripto para piyasasında bir rallinin başlamasını bekliyor ve hatta bir yatırımcı 2020 yılında Bitcoin’in 50.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Mayıs ayında Nexo kurucu ortağı Antoni Trenchev, Bitcoin’in 2020’de 50.000 dolara ulaşacağını dile getirdi. Açıklamalardan bu yana Bitcoin her ne kadar yalnızca 10.000 dolarlık seviyeyi test etmiş olsa da Trenchev 50.000 dolarlık fiyat tahmininde hala ısrarlı görünüyor.

Dijital kripto konferansı olan BlockDown’da Bloomberg’den Joana Ossinger ile yaptığı röportajda Trenchev yükselişten bu kadar emin olma sebebinin Bitcoin’in arzı olduğunu ifade etti. Nexo kurucu ortağı Bitcoin’in arzının yalnızca bir tweet ile arttırılamayacağını ve insanların 21 milyonluk arz kadar işlem yapabileceğini dile getirdi.

Trenchev sözlerine, “Bitcoin, tüm doğru prensiplere sahip olan mükemmel yapıdır ve bir zamanlar formüle edilen, şart koşulan, kod haline getirilenler, herhangi bir insan müdahalesinde değişmeden kalırlar.” şeklinde devam etti.

2020 yılında Bitcoin’in 50.000 dolar olmasını beklediği tahminin hala arkasında olduğunu ifade eden Trenchev, merkezi hükümetlerin pandemi sürecinde yaklaşık 8 trilyon dolar para basmış olmasının Bitcoin’i güçlendirdiğini dile getirdi.

Boğa Beklentileri Bitcoin’in 2020’de daha da yükselmesini bekleyen birçok kişi var, ancak çoğu kişi bu kadar kısa zamanda 50.000 doların mümkün olduğunu düşünmüyor.

Örneğin; tecrübeli emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu yıl 20.000 dolara ve doğru eğilimler olursa belki 28.000 dolara çıkabileceğini ifade etmişti. Bununla birlikte ünlü isim Bitcoin’in yükselişinin önündeki asıl engelin ise 13.000 dolar olduğunu dile getirmişti.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…