Analistler Bitcoin’in Mevcut Durumunu Yorumladı!
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Analistler Bitcoin’in Mevcut Durumunu Yorumladı!
Analiz Haberleri - 4 hafta önce

Analistler Bitcoin’in Mevcut Durumunu Yorumladı!

Bitcoin fiyatının bu kötü gidişatı nereye kadar sürecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in birkaç hafta önce sergilediği yükseliş yerini tam anlamıyla düşüşe çevirmiş durumda. 12.000 doların üstüne çıkan ve hatta 12.200 direncini bile kıran BTC/USD işlem çifti ne yazık ki artan satış baskısına maruz kaldı ve fiyat ilk başta 11.800 dolara, bunun devamında 11.500 dolara geriledi.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de söz konusu 11.500 dolar seviyesinde tutunmaya ve bu desteğin altına inmemeye çalışıyor. Kripto para yatırımcıları bu düşüş yüzünden ciddi bir paniğe girmiş olsa da önde gelen analistler bunun o kadar korkulacak bir şey olmadığında ısrarcı.

Bitcoin’in Kısa Vadeli Gidişatı Ne Olacak?

Tanınan kripto para analisti Nick Cote, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun şu an için Bitcoin’in başına gelebilecek en sağlıklı düzeltme olduğunu ifade etti. Bitcoin’in bundan sonra 10.000 dolar ile 10.500 dolar arasında bir taban oluşturacağını ifade eden analist, daha sonra 2019 yılının Temmuz ayında ulaşılan seviyeye çıkabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in fiyat hareketinde ABD Dolarının da etkili olduğunu ifade eden tecrübeli isim, önümüzdeki çeyrek dönemin verilerinin bir hayli kritik olduğunu açıkladı.

Yani analiste göre BTC’nin bu düşüşü en az 10.500 dolar seviyesine kadar sürebilir. Buna rağmen BTC‘nin döngüsünün yükselişle devam edeceğini düşünen Cote, fiyatın 2019 yılının rekoruna yani 14.000 dolara çıkacağını düşünüyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…