Analist: “BTC 20.000 Dolar Öncesindeki Grafikleri Çiziyor”
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Analist: “BTC 20.000 Dolar Öncesindeki Grafikleri Çiziyor”
Analiz Haberleri - 03/03/2020

Analist: “BTC 20.000 Dolar Öncesindeki Grafikleri Çiziyor”

Analistlere göre yarılanma öncesinde Bitcoin’in yeni yüksek seviyeleri görmesi imkansız değil…

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketlerinin yatırımcısını üzdüğünü ifade edebiliriz. Çünkü Bitcoin 10.000 doların altını gördükten sonra düşüş eğilimine devam etti ve önemli bir seviye olan 8.500 doların altı da görüldü. BTC Düşecek Mi, Yükselecek Mi? Skew.com’dan gelen verilere göre 10.000 dolar ile 8.400 dolar arasındaki fiyat birçok kaldıraçlı pozisyonda ciddi kayıplar verilmesine sebep oldu ya da bu pozisyonları çok zorladı. Ayrıca bu seviyelerinden ardından piyasada daha derin düzeltme korkusu oluştu. Bazı analistlere göre Bitcoin’in hala bir geri dönüşe geçmemiş olması, daha düşük seviyelerin görülebileceğinin işareti olabilir.

Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Ancak tüm bu piyasa koşullarına ve analistlere rağmen oldukça tecrübeli bir analist Bitcoin’in yakın zamanda artışa geçeceğini dile getirdi. Twitter’ın ünlü analistlerinden Dave The Wave, Bitcoin fiyatı geçen yılın ortasında 10.000 doları geçtiğinde 6.400’e kadar bir geri çekilmenin olacağını ve yakın zamanda BTC 11.000 dolara yaklaştığında yine 8.500 dolara doğru bir düzeltmenin yaşanacağını tahmin etmişti. Analist yaptığı son açıklamada BTC fiyatının yükselişe hazır olduğunu ifade ediyor. Analist yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in fiyat artışı öncesi dönemde olduğunu ve 2016 sonlarındaki grafiklerle şu anki grafiklerin benzerlik gösterdiğini dile getiriyor. 2016 sonlarında 800 dolar seviyesinde olan Bitcoin bilindiği gibi 2017 sonunda 20.000 dolar ile rekor kırmıştı. Yükselişe Çok Az Kaldı Dave The Wave, Bitcoin’in yeni rallisi için iki ay gibi bir süre kaldığını ifade ediyor ve bu süreç içinde konsolidasyonun devam edebileceğini dile getiriyor.

Dave The Wave’in yanı sıra yine tecrübeli analistlerden olan Polar Hunt da dün benzer açıklamalar yapmış ve yarılanma öncesinde 18.000 doların görülmesinin mümkün olduğunu dile getirmişti. Ayrıca Hunt da şu anki fiyat hareketlerinin 2016 yılına benzediğini dile getirmişti. Öte yandan Dave The Wave yaptığı son açıklamalarda fiyat beklentisini dile getirmese de daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 2 ile 3 yıl içinde altı haneli rakamları görebileceğini ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…