Analist: “Bitcoin Şu An Tedarik Bölgesinde”
Ana Sayfa Bitcoin Analist: “Bitcoin Şu An Tedarik Bölgesinde”
Bitcoin - 07/03/2020

Analist: “Bitcoin Şu An Tedarik Bölgesinde”

Bir analiste göre Bitcoin şu anda tedarik bölgesinde bulunuyor ve 9.000 dolarlık direnç bu kez de kırılamazsa 8.300’e düşüş yaşanabilir…

Bitcoin günü yine konsolidasyon çizgisinde geçiriyor gibi görünüyor ve fiyat hareketleri 9.000 doların altında seyrediyor. Mevcut seviyeler bir satın alma bölgesi gibi görünüyor ve dolayısıyla analistler BTC‘nin hangi yönde ilerleyeceği konusunda farkı görüşlere sahipler… Bununla beraber fiyatlarda yaşanan artışlar her ne kadar düşük seviyelerde olsa da toplam kripto para piyasası değerinde 5 milyar dolarlık artış yaşandı.

Ancak ne piyasa değerindeki artış ne de kripto paraların sergilediği artış analistler için çok büyük anlam ifade etmiyor. Bitcoin Tedarik Bölgesinde Bitcoin’in gün içinde sergilediği hareketler, lider kripto para biriminin 8.650 dolarlık bölgeden 8.950 dolara doğru hamle yapmak için çaba sergilediğini gösteriyor. Tradinview.com’a göre Asya işlemleri sırasındaki hareket BTC’yi dört günün en yükseğine ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Öte yandan Twitter’ın popüler analistlerinden LightCrypto, Bitcoin’in şu anda bir tedarik bölgesinde bulunduğunu ifade ediyor ve alanın önemli bir direnç noktası olduğunu belirtiyor. Analist konuyla iligli açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor:

Ya alıcılar geri adım atacak ve bir geri dönüşü işaret edecek ya da teklif baskısı ortadan kalkacak ve momentum kovalayıcıları ortaya çıktıkça ciddi şekilde başarısız olacağız.

Bunun yanında Bitcoin’in 9.000 doları test etmesi, Şubat ayında yaşanan artışların ardından üçüncü kez gerçekleşiyor ve bu sefer de başarısız olunursa 8.300 dolarlık bölgeye bir geri çekilme yaşanabilir.

Genel Kripto Piyasası Son birkaç saat içinde birçok altcoin küçük fiyat artışları gerçekleştirdi. Ancak önemli fiyat hareketleri olmadı. Tüm yatırımcıların şu an için gözü 9.000 dolarlık direnç seviyesinin kırılması ve Bitcoin’in büyük bir hamle yapmasında… Bunun yanında Ethereum için hala göstergeler güçlü olsa da bir düşüş yaşanıyor ve analistlere göre eğer ETH da bir artış yakalayacaksa 240 dolarlık direnç seviyesini kırmak zorunda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…