NBA Takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan ve ABD’nin en ünlü yatırımcıları arasında yer alan Mark Cuban’dan Bitcoin ile ilgili olarak yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i eleştiren ve Bitcoin’in pek de bir kullanım alanına sahip olmadığını ifade eden Cuban; bundan kısa bir süre evvel, Bitcoin alacağıma muz alırım daha iyi, diyerek gündeme gelmişti.

Twitter üzerinden sahibi olduğu NBA takımının Bitcoin ile bilet sattığının hatırlatılması üzerine ise Cuban, şu yanıtı verdi:

”Evet altınla bilet satmıyoruz ancak altın mücevher alabiliyorum. Ya da altın elektronik sektöründe çok fazla oranda kullanılıyor.”

Bilindiği gibi Dallas Mavericks takımının maç biletleri, Bitcoin ile ödeme yapılarak satın alınabiliyor.

Fakat Cuban, daha önce yaptığı açıklamada bu sistemi Amerika’da ilk uygulayan takım olmalarına rağmen, kripto para ile maç bileti satın alabilme şansına neredeyse kimsenin rağbet göstermediğini ifade etmişti.

Başarılı iş adamı, bu sebeple de Bitcoin’in aslında iyi bir ödeme aracı olmadığını ve de bu sebeple, pek de başarılı bir kullanım alanına sahip olamayacağını sözlerine eklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…