Altın, Güvenli Liman Savaşında Bitcoin’i Yeniyor Mu?
Ana Sayfa Bitcoin Altın, Güvenli Liman Savaşında Bitcoin’i Yeniyor Mu?
Bitcoin - 03/03/2020

Altın, Güvenli Liman Savaşında Bitcoin’i Yeniyor Mu?

Bitcoin, Coronavirüs etkisi nedeniyle güvenli liman özelliğini kaybediyor olabilir mi?

Bitcoin (BTC) ve altın güvenli liman konusunda her zaman karşılaştırılan iki varlık olarak bilinmekte. Altın asırların güvenli liman varlığı olsa da, Bitcoin’in kısa süre içerisinde bunun egemenliğini sarsacak konuma gelmesi kesinlikle umut verici. Peki BTC bu rekabeti hala devam ediyor mu? Küresel piyasalara bakıldığında Coronavirüs‘ün sonuçları arasında bütün ekonominin ciddi bir çöküşe geçtiği görülüyor. ABD ekonomisinin trilyonlarca dolar kaybı, altının ise Pazar günü %2 gibi yükseliş elde etmesine sebep oldu.

Bitcoin Mi, Altın Mı? FED Başkanı Jerome Powell, Coronavirüs’ün ABD ekonomisi için risk oluşturduğunu da vurgulayarak durumun ne kadar kötü odluğunu ortaya koymuştu. ONS altın 1.605,50 dolara kadar çıkarken, Bitcoin ise sert düşüşünü sürdürdü ve 9.000 doların da altına indi. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Aslında altın bundan birkaç gün önce aşırı şişkinliğinin sonucunu sert bir şekilde düşerek getirse de, BTC ve altın arasındaki oranlara bakıldığında güvenli liman konusunda altının bir nebze önde olduğu görülebiliyor.

Yine de Bitcoin’in sahip olduğu ana akım kabulün altına kıyasla çok düşük seviyelerde olması, bunun sebebini açıklamakta. Altın kullanıcısı ile BTC kullanıcısı sayısının birbirine yakın olmaması aslında altının bu gibi durumlarda neden daha fazla yatırımcı çektiğinin temel sebeplerinden birisi. BTC, ana akım kabule ulaşması durumunda tamamen dijital işlemler sayesinde güvenli liman statüsü konusunda altının çok daha üstüne çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…