sikayetkripto
SEC’in Eski Danışmanı Kripto Para Piyasası Hakkında Açıklamalar Yaptı!
SEC’in Eski Danışmanı Kripto Para Piyasası Hakkında Açıklamalar Yaptı!

ABD’li Senatör, SEC’i Kınadı: Kripto Konusunda Bilgi Vermiyorlar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletlerinin Pensilvanya senatörlerinden Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nu (SEC) eleştiri yağmuruna tuttu.

Toomey bugün Bloomberg’e verdiği röportajda, SEC’in ve diğer kamu kuruluşlarının kripto düzenleme çalışmaları hakkında bilgi vermemesinden dolayı yakındı. Senatör, ayrıca SEC başkanı Gary Gensler’ı Bitcoin ve kripto paraları ne şekilde sınıflandırma yöntemi nedeniyle eleştirdi:

“SEC Başkanı, Bitcoin ve kripto paraları diğer yatırım ürünleriyle (hisse senetleri, tahviller gibi) nasıl kıyaslayacağını bile bilmiyor.”

Toomey, SEC’in “Bitcoin’i bir menkul değer olarak sınıflandırma” fikrine katılmıyor. Ona göre kripto paralar, diğer varlık sınıflarından tamamen farklı bir durumda.

“SEC, Bizimle Bilgi Paylaşmıyor”

Senatör Pat Toomey, SEC’in kendileriyle kripto düzenlemeleri konusunda bilgi paylaşmadığı için de şikayetçi.

“SEC, planladığı regülasyonları bizimle paylaşmıyor. Gensler, kripto paraların bir menkul değer olduğunu iddia ediyor. Bence bu söylem akla mantığa sığmıyor. Kongre, bu konuda daha aktif olmalı. Ayrıca Gensler, planlanan düzenlemeleri senatörler ile paylaşmalı. Akıllarından ne geçtiğini kimse bilmiyor.”

Milletvekili, kripto paraların bir menkul değer olduğuna inanmadığı için, farklı bir şekilde sınıflandırılmasını istiyor.

ABD’de Kripto Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Son aylarda ABD’de sıkça gündeme gelen kripto paraların regüle edilmesi için çalışmalar sürüyor. ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz aylarda bu konuya dair bir kararname açıklamıştı. ABD’de başka bir finans düzenleyici kurum olan CFTC, bugün kripto para düzenlemesi için çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!