Ana Sayfa Kripto Para Etkinlik Haberleri ABD, Hard Fork’lar Ve Airdrop’larla İlgili Rehberlik İstiyor
Kripto Para - 22/12/2019

ABD, Hard Fork’lar Ve Airdrop’larla İlgili Rehberlik İstiyor

ABD Temsilciler Meclisi‘nin sekiz üyesi Internal Revenue Service’e bir mektup gönderdi ve token airdrops’ları ve Blockchain ağ fork’ları konusundaki rehberliğini genişletmesini ve netleştirmesini istedi.

Önceki Talepler 20 Aralık’ta tarihli bu mektup temsilciler Tom Emmer, Bill Foster, David Schweikert, Darren Soto, Lance Gooden, French Hill, Matt Gaetz ve Warren Davidson tarafından tarafından hazırlandı ve mevcut rehberlik seviyesi ile ilgili dile getirildi. Ayrıca bu mektup, Nisan ayında yayınlanan ve ABD vergi idaresini, vergi mükelleflerine kriptoyla ilgili yükümlülükleri hakkında bilgi sunumlarını geliştirmeye yönelten bir önceki mektubun ardından geldi. Bunun yanında Temmuz ayında Emmer, varlıkları hard fork’a uğrayan kullanıcılar için “güvenli liman” yaratmaya çalışan bir yasa tasarısı hazırlamıştı.

Bahsi geçen mektupta şu ifadeler kullanıldı:

Bunların yanında mektupta, bu önemli yeni teknolojilerin kullanıcıları için potansiyel olarak gereksiz vergi yükümlülüğü ve idari yükler yaratan, dolayısıyla eşitsiz sonuçlar doğuran uygulamaları da ele alıyor.

Mektupta Belirtilenler Bahsi geçen mektubun özel olarak ele aldığı konular şunlar:

  • IRS, kripto para birimi ekosistemindeki bu olayların gerçek doğasına daha iyi uyması için airdrop ve fork varsayımlarını netleştirmeyi düşünüyor mu? IRS bu açıklamayı ne zaman vermeyi öngörüyor?
  • IRS, vergi mükellefinin hakimiyet ve kontrole sahip olduğunu bulmak için bir miktar bilgi ve atılan gerçek pozitif adımların gerekli olduğu hard fork uygulanmış varlıklar üzerinde hakimiyet ve kontrol standardını açıklığa kavuşturmak istiyor mu?
  • IRS, mevcut kılavuzu veya gelecekteki herhangi bir kılavuzu geriye dönük olarak uygulamayı düşünüyor mu veya IRS bildirim ve yoruma tabi önerilen bir kılavuz yayınlayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…