Michael Saylor: “Regülasyonlar Bitcoin’e İyi Gelecek”
Michael Saylor: “Regülasyonlar Bitcoin’e İyi Gelecek”

57.000$’da Evinizi Satın Bitcoin Alın Demişti, Hala Haklıydım Diyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) yüksek sesli savunucularından biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin yatırımı hakkındaki yorumlarını savunmaya devam ediyor.

Yakın tarihte Fox Business’e konuşan Saylor, geçtiğimiz yılın Mart ayında yatırımcıları kaldıraçlı işlem yapmak için spot piyasadaki varlıklarını satmaya çağırmıştı. Saylor yatırımcılara bu çağrıyı yaptığında Bitcoin 57.000 dolar seviyesinde bulunuyordu.

Ünlü isim hatta, yatırımcıların daha fazla yatırım yapabilmeleri için evlerini ipotek etmeye çağırmıştı.

Saylor “Şuan yapılacak en iyi şey daha fazla Bitcoin satın almaktır. Tüm paranızı alın ve daha fazla Bitcoin satın alın. Daha fazla Bitcoin satın almak için ne satabileceğinizi bulmak için zaman harcayın. Hatta gidin evinizi ipotek edin ve onunla Bitcoin satın alın.” demişti.

Son röportajında bu yatırım tavsiyelerine değinen Saylor, yatırımcılara evini ipotek ettirmesini tavsiye etmenin kötü bir finansal tavsiye olmadığını savundu.

Saylor, tavsiyesinin aslında düşük faizli parayı almamanın kayıp bir fırsat olacağını belirttiğini söyledi.

Ünlü CEO ayrıca, 30 yıllık sabit faizli ipoteğin geçen yılki %2,57’lik orana kıyasla şimdi %5,78’ye geldiğine dikkat çekti.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 17.000 dolar seviyesine düşmesine rağmen Saylor, BTC’nin uzun vadede düşük riskli bir yatırım aracı olduğuna inandığını yineledi.

En büyük BTC rezervlerinden birine sahip olan MicroStrategy, Bitcoin’in düşüşüyle birlikte marj çağrısı iddiaları ile gündeme gelmişti.

Bu iddialara cevap veren Michael Saylor, MicroStrategy’nin bu tür volatil durumları hesaba katarak yatırımlarını yaptığını ve böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini belirtmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü Banka, Michael Saylor'ın Bitcoin'de Likidasyona Uğrayıp Uğramayacağını Açıkladı!

*Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla kripto para yatırımı yapmayın. Saylor gibi permabullların ve Bitcoin maximalistlerin yatırım tavsiyelerini dinlemeyin. Bu işte tek başınıza olduğunuzu asla unutmayın.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!