3 Trilyon Dolarlık Yeni Teşvik Önerisi: Bitcoin İçin Nimet

Amerikalı demokratlar ekonomiyi iyileştirmek için 3 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi sundu. Analistlere göre bu BTC için nimet olabilir…

Hem kripto para piyasası hem de geleneksel piyasalar Mart ayında yaşadıkları çöküşten sonra gayet güzel bir toparlanma grafiği çizdi. Ancak “gerçek ekonomiye” bakıldığında işlerin hiç de iyi olmadığını anlamak pek de zor değil… İlk Facebook yöneticilerinden biri ve önde gelen bir girişim kapitalisti olan Chamath Palihapitiya‘nın son CNBC “Squawk Box” röportajında ifade ettiği gibi, ekonomi artık sermaye piyasalarından uzak olabilir. Ekonomiyi Desteklemek Geçtiğimiz iki ay boyunca 30 milyonun üzerinde Amerikalı işsizlik başvurusunda bulundu ve 2020 ’nin ikinci çeyreğinde kazançlarda büyük bir düşüş öngören şirketler ile politikacılar ekonominin daha da çok desteklenmesi için çaba sarf ediyor. Eğer hem Amerika ’da hem dünyada durum böyle gitmeye devam eder ve ekonomik destek teşvikleri arttırılırsa analistler bu durumun Bitcoin ’in (BTC) hem içsel hem piyasa değeri için destek sağlayacak bir durum olduğunu düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Salı Günü Amerika ’da demokratlar yaptıkları bir açıklama ile COVID-19 sebebiyle zor durumda olan ve işsiz kalan aileleri desteklemek için aile başına 6.000 dolarlık ek teşvik ödemesi yapılması teklifinde bulundu. Bu yeni teklif 3 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketinin parçası olarak sunuldu. Bitcoin İçin Bir Nimet Yatırımcılar tüm bu teşvik paketlerinin, Bitcoin ve diğer merkezi olmayan kripto para birimlerinin içsel değerini artırdığını dile getiriyor. Örneğin; efsanevi bir makro riskten korunma fonu yatırımcısı olan Paul Tudor Jones geçtiğimiz günlerde Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını açıklamış ve günümüz ekonomisinde BTC ’nin “yarıştaki en hızlı at” olduğunu belirtmişti.

Öte yandan Bitcoin ’in 2020 sonun kadar büyük toparlanma sergileyeceğini ve 50.000 doları göreceğini ifade eden Nexo yöneticisi Antoni Trenchev de Jones ’un açıklamalarını destekleyen açıklamalar yaptı. Trenchev, hükümetler ve merkez bankaları para basmaya devam ederken Bitcoin ’in bunun tam tersi bir durum olan blok ödülü yarılanmasına gittiğinden bahsetti.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…