3 Gelişme, Bitcoin ’i Önümüzdeki Aylarda 15.000 Dolara Taşıyabilir
Ana Sayfa Bitcoin 3 Gelişme, Bitcoin ’i Önümüzdeki Aylarda 15.000 Dolara Taşıyabilir
Bitcoin - 08/05/2020

3 Gelişme, Bitcoin ’i Önümüzdeki Aylarda 15.000 Dolara Taşıyabilir

Bitcoin 10.000 doların üzerindeki yükselişini sürdürebilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) teknik grafikte V şeklinde bir yükseliş elde ettikten sonra yeniden psikolojik direnç noktası olan 10.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Birçok önde gelen analist ise BTC ’nin bu başarılı yükselişinden sonra fiyatın 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yani Haziran ayı itibariyle 15.000 dolara çıkabileceğini ifade etmeye başladı. Bitcoin ’e Daha Fazla Yükseliş Getirecek 3 Sebep Peki analistlerin söz konusu yükselişlerini destekleyecek sebepleri var mı? Kripto para analiz ve araştırma firması Santimant, konu hakkında yayınladığı gönderisinde Bitcoin ’in tarihsel olarak Bitcoin Halving ’ten yaklaşık 10 veya 11 ay sonra %1.200 ile %6.000 gibi önemli artışlar elde edebilme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Analistlere göre BTC ’yi 15.000 dolara taşıyacak ve yükselişin başlangıcını yapacak ilk sebep ve gelişme bu. Bitcoin fiyatının yükselişini tetikleyecek bir diğer etmen ise kurumsal yatırımcıların BTC almaya başlamış olmaları. Grayscale ’in birinci çeyrek raporunda gelirinin %88 ’inin direkt olarak kurumsal kripto para yatırımcılarından kaynaklandığı ortaya çıkmıştı. Bu da kurumsal yatırımcıların Ocak ayından Mart ayına kadar olan sürede 443 milyon dolarlık kripto para yatırımı yaptığını gösteriyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

BTC boğalarını harekete geçirebilecek üçüncü unsur ise direkt olarak teknik analiz kaynaklı gibi gözüküyor. Bitcoin ’in 2017 yılının Aralık ayından beri belirli bir döngünün içerisinde olduğu biliniyor. 2019 yılında 14.000 dolara kadar çıkan BTC, daha sonra 3.000 dolara kadar inerek döngüsünü tamamladı. Bunun devamında ise dip noktasından yükselen BTC ’nin yeni zirve yani rekor kırması bekleniyor. Üç sebebe bakıldığında lider kripto para biriminin yakın zamanda yeniden 14.000 dolar üstüne çıkması bir hayli muhtemel gözüküyor. BTC fiyatının 10.000 doları görmesi de bunun bir kanıtı olarak öne sürülebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…