2020 de İzlenecek 8 Blockchain Startup Projeleri
Ana Sayfa Kripto Para 2020’de İzlenecek 8 Blockchain Startup Projeleri
Sponsorlu - 10/02/2020

2020’de İzlenecek 8 Blockchain Startup Projeleri

Blockchain, çeşitli endüstriyel sektörleri dağıtma potansiyeline sahip, ve yeni teknolojiye dayanan yüzlerce yenilikçi proje yaratma konusunda dünya çapında girişimcilere ilham verdi.
Bu şirketlere yatırım yapmak önemli risklerle karşı karşıyadır. Fakat bununla birlikte, diğer tehlikelerin yanı sıra, ilk para tekliflerinin’de hala düzensiz olduğu göz önüne alınmalıdır.
İşte bilmeniz gereken bazı projeler.

Crypto.com


Hong Kong merkezli Crypto.com, Visa (VISA) kartları da dahil olmak üzere çeşitli ödeme kanalları aracılığıyla kimlik bilgilerini artırmayı, düşük ücretler ve daha iyi yürütme fiyatları vaat eden bir ödeme platformudur.
Platform, şu anda çoğunlukla Asya’da olmasına rağmen birçok nakit ödeme hizmeti sunuyor. Ayrıca nakit geri ödeme özelliklerine sahip bir kripto portföyü ve MCO belirteci tarafından desteklenen bir Visa kartı da vardır. Diğer özellikler arasında Netflix ağ abonelikleri ve Visa (MCO) kartını kullanarak abonelikleri için ödeme yapan kullanıcıların abonelik ücretinde tam indirim alabileceği kart sahipleri için ücretsiz Spotify hizmetleri bulunmaktadır.
Visa hizmeti, kullanıcıların dijitali geleneksel para birimlerine dönüştürmesini kolaylaştırır ve bunun uygulanabilirliğini gösteren videolar da YouTube’da mevcuttur.

SaTT


SaTT, blockchain’de reklam işlemlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılan bir projedir. Proje 2011 yılından beri Facebook geliştiricileri ile birlikte çalışan bir ekip tarafından destekleniyor. Şu anda uygulamalarının 4.000.000 kullanıcısı vardır.
SaTT ekibi, etkileyiciler ve markalar arasındaki işlemleri yürütmek için YouTube ile birlikte çalışabilen merkezi olmayan bir uygulama yaptığını iddia ediyor. Ayrıca kullanımı kolay bir cüzdan ve merkezi olmayan bir değişim geliştirdi.

THORchain

THORchain, dijital varlıkların para birimi blok zincirine yazmadan değiştirilmesine olanak tanıyan, kullanıcıların para birimlerini daha hızlı ticaret yapmalarını sağlayan dijital bir platformdur. THORchain ayrıca, kullanıcıların varlıkları tarafından desteklenen borç verme ve borçlanma sistemleri ile kâr elde etmek için bir finansal likidite paylaşımları ağı ayrıca sunar.
Çok bloklu bir protokol olarak inşa edilen THORchain, “TokenChains”in yan zincirlerinden ve “MerkleChain” ustası yan zincirlerden oluşur. Ekip ayrıca BEP2 coin sahiplerinin varlık alışverişi yapmasını ve paylaşmasını sağlayacak BEPSwap tasarlamıştır. Birçok blockchain projesiyle uyumlu çeşitli uygulamalar yayınlamayı amaçlamaktadır.


BDAM


BDAM, bankacılık ve merkeziyetsiz ticaret sunan, EOS tabanlı bir ödeme ağ geçidi özel bir dApp dağıtım mağazası ve bir havale motorundan oluşan kapsamlı bir finansal ekosistem oluşturarak kripto uyumunu ve kabul edilebilirliğini artırmayı amaçlayan BDAM Vakfı’nın bir projesidir.
BDAM, EOS, ETH, BTC ve USD Piyasalarında eşzamanlı olarak işlem yapılmasına olanak tanıyan hibrit bir kripto varlık borsası BDAMX’i başlattı. Ayrıca benzer şekilde, kullanıcıların kripto para birimlerini satıcılar ve e-ticaret platformlarında geçirmelerini sağlayan BDAMPay’i başlattı. BDAM, 2020’ye güçlü bir şekilde başladı ve tüketicilerin ve tüccarların 900.000 mağaza ve küresel marka arasında kripto harcamalarına izin veren ortaklıklara girdi.


Perlin


Perlin Ağı, herhangi bir uygulamaya büyük bilgi işlem gücü sağlayan merkezi olmayan bir bilgi işlem katmanı oluşturabilen DAG tabanlı bir protokoldür. Perlin, Bitcoin ve Ethereum ile içsel ölçeklenebilirlik eksikliklerini çözmeye çalışır.
Örneğin, Bitcoin için çalışma gereksinimlerinin kanıtı, karmaşık hesaplamalar yapmak ve bir fikir birliğine ulaşmak için büyük miktarda elektrik kullanır. Diğer yandan Ethereum, enerji tasarrufu olmasına rağmen güvenlik saldırılarına karşı savunmasız olan katılım (destek sınırlarını belirlemek) yoluyla onay mekanizmasına geçmeyi planlıyor.
Fikir birliği mekanizmasındaki bir diğer sorun da, gelişmekte olan şirketlerin maliyet nedeniyle karşılayamayacakları büyük miktarda yapılan hesaplama gücüdür.
Perlin Projesi, günlük akıllı cihazlarda yetersiz bilgi işlem gücü sayesinde sağlam bulut bilgi işlem sağlayarak, cihaz sahiplerine yedek bilgi işlem güçlerine erişmeleri için ödeme yaparak bu sorunları gidermeyi amaçlamaktadır.


SINOVATE


SINOVATE, yatırımcılarına oy hakkı veren (RSV) adlı benzersiz bir e-yönetişim sistemi icat ettiğini söyledi. Gelecekte, Tahrip edilemeyen kurcalanamayan veri depolama (IDS), binlerce Infinity Düğümden yararlanarak, garantili düşük maliyet ve yüksek güvenlik ile merkezi olmayan bulut depolaması sağlayacaktır.

SINOVATE, diger bircok blockchain projesinin aksine ICO yapmamistir ve onceden kazim yapmayarak adil bir baslangic yapmistir. SIN InfiniteChain’de ufuktaki yenilikler proof-of-integrity, proof-of-inheritance, tri-hybrid consensus’dirler. (çoklu varlık yaratma, bütünlük kanıtı, miras kanıtı).

GCA


Global Crypto Alliance, kripto dünyasında tecrübeli ve merkezi olmayan iş geliştirme ve blockchain ekosistemlerinde uzmanlaşmış bir uzman ağıdır. En son ERC777 standardını CALL adlı madeni parasına uygulamıştır. İttifak GCNews.io’yu da başlattı: global haber mobil uygulaması BitReader GO 1.0 tarafından yönlendirilen bir yayın toplama ağı oluşturmak isteyen bir haber kaynağıdır. Projelerinden bir diğeri, ilk ERC777 akıllı sözleşmesi olan CALL’u inşa eden GCSecurity.io’dur.
Geliştiriciler, kullanıcılara, sahibinin ETH adresine CALL ile ödeme yaparak cihazlara erişim izni verilebilecek, kullanımı kolay bir sistem üzerinde çalışıyorlar. Kullanılabilirliğini kolaylaştıracak, kullanıcı güvenini artıracak ve nihayetinde blok zincirin güvenliğine ve güvensiz doğasına uyum sağlayacak bir gelişmedir.

Dijital Varlık ve Ticaret Borsası
DACX, teknoloji hızlandırıcı LEVEL39’u temel alan Londra merkezli bir blockchain şirketidir. 2019’da DACX, sınır ötesi bir test grubu için FCA lider düzenleyici “GFIN” konsorsiyumu tarafından seçilen sekiz kısa listeye giren firmadan biriydi. DACX, kurumlar için yenilikçi ürünler sunarak ve yatırımcılar için eşit fırsatlar sunarak, Wall Street ile dijital varlıklar arasında bölünmüş varlıklar ve tokenize mallar aracılığıyla bir köprü sağlamayı amaçlamaktadır.
DACX’in bir diğer yararı da, kripto varlıklarına piyasadaki kripto-USG (USG’nin ABD altınının bir onsunu temsil ettiği) çift değişimine doğrudan bir avantaj sağlayan ilk dijital varlık platformudur. Kullanıcılar istedikleri zaman fiziksel emtiaları kullanabilecektir, bu da dijital varlık ekosisteminde güvenilirlik ve istikrar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…