2020 Yılının Kripto Para Borsaları Bilançosu Açıklandı
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri 2020 Yılının Kripto Para Borsaları Bilançosu Açıklandı
Borsa Haberleri - 2 hafta önce

2020 Yılının Kripto Para Borsaları Bilançosu Açıklandı

2020 yılında kaç kripto para borsası kapandı?

2020 yılı çoğunlukla kripto paralarda yaşanan fiyat dalgalanması ile yatırımcıları meşgul etse de bu esnada birçok kripto para borsasının çeşitli sebeplerden kapandığı görülüyor.

2020 yılında kesinlikle daha az kripto para borsası hacklenme olayı duysak da toplam bilançoya bakıldığında kapanan kripto para borsalarının sayısı hiç düşük gözükmüyor.

Crypto Wisser Exchange Graveyard tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılında toplamda 75 kripto para borsası saldırılar, dolandırıcılıklar veya bilinmeyen sebeplerle kapandı. Söz konusu borsaların 5 tanesinin dolandırıcılık yüzünden kapandığı, Altsbit ve Nerae platformları da dahil olmak üzere 4 tanesinin ise hacklendiği belirtiliyor.

Toplamda 75 Kripto Para Borsası Kapandı

Toplamda 31 kripto para borsası gönüllü bir şekilde kapanırken 34 tanesi hiçbir sebep olmadan ortadan kayboldu. Hollanda merkezli kripto para borsası NLexch ve Şili merkezli Chilebit kripto para borsaları 2020 yılında hükümetler tarafından kapatılan nadir platformlardan oldu.

Peki 2020 yılında kapatılan veya gönüllü olarak kepenk kapatan küçük çaplı kripto para borsalarının sayısı neden bu kadar fazla?

Aslında bunun sebebi regülasyonların ve hükümetlerin taleplerinin artması olarak görülüyor.

Özellikle Avrupa içerisinde kripto para regülasyonları inanılmaz bir hızda arttı ve küçük çaplı kripto para borsaları bunlara uyum sağlayamayıp kapanma yoluna gitti. 2

020 yılına damga vuran kripto para borsası olayı ise kesinlikle KuCoin platformu oldu. İlk başta 150 milyon dolarlık bir saldırı olduğu düşünülen KuCoin olayında aslında 281 milyon dolarlık kayıp olduğu ortaya çıktı.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) 13.000 Doları Gördü! Ralli Nerede Bitecek?

Bitcoin fiyatının yükselişi nerede duracak? İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin 2…