Ana Sayfa KOİNMEDYA 2019’un akıllarda iz bırakan 5 kripto hadisesi
Kripto Para - 26/12/2019

2019’un akıllarda iz bırakan 5 kripto hadisesi

1-) Justin Sun- Warren Buffet öğle yemeği

Bu yılın belki de en çok konuşulan olayı Tron kurucusu Justin Sun’ın, Wall Street efsanesi Warren Buffet ile öğle yemeği yemek için 4.5 milyon dolarlık teklifte bulunması oldu.

Justin Sun bu teklifi Warren Buffet’A kripto paraları anlatmak amacıyla tertiplediğini bildirse de, sadece bir öğle yemeği için 4.5 milyon dolar verilmesi Tron Topluluğundan tepki çekti. Neyse ki bu öğle yemeği gerçekleşmeden iptal edildi.

kripto hadisesi

2-) Craig Wright’ın Satoshi çıkışı

2019 zaman tüneline baktığımızda gözümüze çarpan bir diğer olay ise, Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğunu ileri sürmesi oldu. Ortaya atılan bu iddia kripto para topluluğunda oldukça ateşli tartışmalara yol açsa da ilerleyen günlerde altı doldurulamayan çöp iddialar dosyasındaki yerini aldı.

3-) Justin Sun’ın Tesla vadi!

2019’un en çok konuşulan konularından bir diğeri ise, Tron-BTT işbirliği ve bu işbirliğin promote edilmesi için yayımlanan airdrop programları oldu. Airdrop programlarının yanında, Justin Sun’dan gelen Tesla model araba vadi oldukça büyük ilgi çekti.

To celebrate & success, I am planning a $20m free cash airdrop. Good news-it’s coming, bad news-I may decide to give away more! First, I will randomly pick 1 winner for a up until 3/27! To apply, follow me and RT this tweet! Simple!

Resmi Twitter'da görüntüle

56,6 B kişi bunun hakkında konuşuyor

İlgili haber: Tron kurucusundan çekilişle Tesla ve 20 milyon dolar!

4-) Poloniex’in Digibyte’ı delist etmesi

2019 yılı sansasyonel olaylar listesinde bir kez karşımıza Justin sun çıkıyor. Hatırlayacak olursanız Tron’un Poloniex’e sponsor olduğu konusundaki dedikodular çıkmıştı. Akabinde Poloniex Borsası’nın resmi Twitter hesabından ‘Tron alın’ diye bir paylaşım yayımlanmış ve kripto para topluluğundan büyük tepki çekmişti. En büyük tepki ise Digibyte Ceo’su Jared Tate’den gelmişti. Tate sözlerinde Justin Sun’ın bir dolandırıcı, Poloniex’in ise dolandırıcılık cenneti olduğunu vurgulamıştı. Tate’in bu sözlerinden sonra Poloniex Borsası, Digibyte’ı delist ettiğini duyurmuştu.

İlgili haber: Skandallar serisine bir yenisi eklendi! – Digibyte Poloniex’den delist edildi!

5-) Binance’nin BTT’yi delist etmesi

2019’un belki de en şaşılası hadisesi, Binance’nin en başından beri büyük destek verdiği BTT’yi delist etmesi oldu. Kurulduğu günden beri gerek airdrop kampanyalarına verdiği destekle, gerekse yaptığı BTT reklamlarıyla Bittorrent’in bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi olan Binance’nin niçin böyle bir karar aldığı konusu hala gizemini koruyor. Borsadan yapılan tek açıklama ise listelenen parite çiftlerinde daralmaya gidildiği ve BTT/BTC çiftinin de bundan nasibini aldığı şeklinde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…