Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri 12 Milyon USDT, Tether Hazinesinden Binance’a Aktarıldı
Borsa Haberleri - 18/12/2019

12 Milyon USDT, Tether Hazinesinden Binance’a Aktarıldı

Tether hazinesinden bilinmeyen bir cüzdana yapılan 12 milyon dolar değerindeki USDT, Binance’a transfer edildi.

USDT bir kez daha hareketlenmeye başladı ve büyük bir hacme sahip son transferi Whale Alert (@whale_alert) bu sabah saatlerinde Twitter üstünden duyurdu.

12 Milyon USDT Transfer Edildi

İlk önce sahibinin kim olduğu bilinmeyen bir adrese giden fonlar, sonrasında Tether’den Binance’a transfer edildi. Ethereum blok zinciri üstünde yapılan transferin ücreti ise sadece 0,07 dolar olarak belirlendi.

Bu transfer ardından Bitcoin fiyatlarında sert bir hareket olabileceğine dair beklentiler arttı ve salı gününün akşam saatlerinde BTC sert bir gerileme ile 7.000 dolar altına indi.

Piyasa Göstergelerinde Yavaşlama Tether büyük miktarda para transferleri yapıyor olsa da bu durum henüz piyasa verilerine yansımamış durumda. USDT’nin piyasa değeri son zamanlarda artış görülmezken günlük ortalama işlem hacmi de gerilemeye başladı. Diğer yandan, Coinbase tarafından desteklenen USD Coin (USDC) 2019 senesinde düzenli bir şekilde piyasa değerini arttırmaya devam etti fakat USDT’nin 4,1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması için daha çok yol kat etmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde de önce 200 milyon dolarlık, ardından da 85 milyon dolarlık iki büyük USDT transferi daha dikkat çekmişti.

Tether’in piyasa hakimiyeti tartışılmaz olsa da bu sabit coin etrafında oluşan tartışmalı konular ve Bitfinex şirketinin içerisinde bulunduğu skandallar, iyi alternatiflerin ortaya çıkması halinde bu durumun değişebileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…